Inter na pragu naslova prvaka

Rim, 01. 05. 2021 22.49 |

Nogometaši milanskega Interja so v 34. krogu italijanskega prvenstva gostovali pri zadnjeuvrščenem Crotoneju. Pričakovano so prišli do zmage z 2:0, s katero so zelo blizu potrditve naslova. Tega se lahko veselijo že v nedeljo, če drugouvrščeni Atalanti ne uspe zmagati pri Sassuolu. Milan po zmagi nad Beneventom (2:0) ohranja upanje na preboj v Ligo prvakov.

Lautaro Martinez in Romelu Lukaku
Lautaro Martinez in Romelu Lukaku FOTO: AP

Inter, ki ima po slavju 14 točk prednosti pred ekipo Josipa Iličića iz Bergama, je povedel v 69. minuti, ko je po podaji Romeluja Lukakuja zadel Christian Eriksen, Lukaku pa se je v 83. minuti vpisal še sam med strelce, a so sodniki po pregledu posnetka gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. So pa Milančani vendarle podvojili prednost v tretji minuti sodniškega dodatka, ko je za 2:0 zadel Achraf Hakimi. Samir Handanović je za Inter branil celo tekmo in je tako tudi tik pred svojo prvo veliko lovoriko v dresu Interja. Ta bo sicer prišel do 19. naslova prvaka, prvega po sezoni 2009/10.

Crotone vs Inter
Crotone vs Inter FOTO: Sofascore.com

Milan je v zadnji tekmi dneva gostil Benevento in ga premagal z 2:0. Z zmago se je vsaj začasno prebil na tretje mesto. Hakan Calhanoglu v šesti in Theo Hernandez v 60. minuti sta bila strelca za Milan, pri katerem je po poškodbi spet zaigral tudi švedski zvezdnik Zlatan Ibrahimović. Na prvi tekmi sta se Verona in Spezia razšli z 1:1.