
Lendavska Nafta je v letošnji sezoni na domačem terenu sila neugoden tekmec, v kar se je prepričala večina prvoligašev, a tudi Goričani v spomladanskem delu prvenstva blestijo. Po dveh zmagah jim je uspelo vknjižiti še tretjo. Pet minut pred koncem je bil mož odločitve Enes Demirović.
Nafta – HiT Gorica 0:1
Brulc Koprčanom zagotovil zmago

Na stadionu ob Kamniški Bistrici so se v večernem obračunu pomerili Domžalčani in Koprčani, vseh 90 minut pa so bili nekoliko podjetnejši gosti z Obale. Nagrada za trud je prišla v 28. minuti, ko je Miran Pavlin s prostega strela poslal oster predložek točno na glavo Mitji Brulcu, Novomeščan pa je brez večjih težav ukanil Nejca Vidmarja. Četa Darka Birjukova se je v nadaljevanju v želji po ugodnem izidu zbrala, a izid se tudi po vsem menjavah in spremembah ni spremenil.
NK Domžale – FC Luka Koper 0:1 (0:1)

Šišenski Interblock se je v Velenju veselil prve spomladanske zmage. Na stadionu ob Jezeru je nekoliko presenetljivo slavil zmago nad Rudarjem. Četo Borivoja Lučića je v vodstvo popeljal Josip Iličić, vodstvo pa je v 45. minuti na 2:0 povišal Robert Berič. Za končnih 2:1 je z igralcem manj na terenu – ob koncu prvega polčasa je bil izključen Aleš Jeseničnik – zadel Denis Grbič.
Rudar Velenje - Interblock 1:2 (0:2)

Nogometaši CM Celja so na gostovanju v Sp. Šiški nekoliko presenetljivo s kar 3:1 ugnali ljubljansko Olimpijo. Prvi so sicer zadetek dosegli gostitelji, ko so povedli z golom Roka Roja, nato pa so se prebudili izbranci Milana Đuričića. V 19. minuti je najprej izenačil Milan Anđelković, v nadaljevanju pa sta zadela še Roman Bezjak in ob koncu Saša Bakarič (3:1).
NK Olimpija - CM Celje 1:3 (1:1)

Mariborčani vendarle zmagali
Vijoličasti so se proti ptujski Dravi veselili treh točk. Četa Darka Milaniča je povedla v 17. minuti, ko je s prostega strela zadel Marcos Tavares. Gostje so se po zadetku zbrali, v 27. minuti pa je v kazenskem prostoru Razaka Ekpokija nepravilno zaustavil Suad Fileković in sodnik je pokazal na belo točko, branilcu gostiteljev pa rdeči karton. Uspešni izvajalec najstrožje kazni je bil Zoran Pavlović. V nadaljevanju so morali gledalci dolgo čakati na gol, Dejan Mezga pa je v 70. minuti vendarle zadel. Čeprav so mnogi mislili, da je obračun končan, je Ptujčanom uspelo poravnati izid na 2:2 (Filipović), že v naslednjem napadu pa je Mezga zadel za končnih 3:2.
NK Maribor - Drava Ptuj 3:2 (1:1)
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.