Iličić režiral zmago Atalante z golom in dvema podajama

Milano, 20. 12. 2020 18.07 |

T.Š., STA
14

V italijanski Serie A je bilo v 13. krogu zanimivo dogajanje. Na tekmi med Sassuolom in AC Milanom (1:2) je Portugalec Rafael Leao dosegel najhitrejši gol v zgodovini Serie A, potreboval je le šest sekund. Zmagal je tudi milanski Inter proti Spezii (2:1), Samir Handanović je branil celo tekmo. Josip Iličić, ki je dosegel gol in dodal dve podaji, je z Atalanto po preobratu visoko s 4:1 premagal Romo.

Statistika Josipa Iličića na tekmi Atalanta - Roma
Statistika Josipa Iličića na tekmi Atalanta - Roma FOTO: Sofascore.com

Nogometaši Atalante so v 13. krogu italijanske lige na domačem igrišču premagali Romo s 4:1. Absolutni junak dvoboja je bil slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je v igro vstopil v drugem polčasu in po zaostanku z 0:1 v nadaljevanju prispeval dve podaji in gol za prepričljivo zmago domače ekipe iz Bergama. Domača zasedba je že v tretji minuti zaostajala z 0:1, v črno jo je zavil napadalec iz BiH Edin Džeko. V drugem polčasu je domači trener Gian Piero Gasperini v ogenj posla Iličića, ki je bil asistent pri golih Kolumbijca Duvana Zapate v 59. in Nemca Robina Gosensa v 70. minuti za vodstvo z 2:1. Na 3:1 je povišal Kolumbijec Luis Muriel v 72. minuti, zadnji žebelj v krsto zasedbe iz večnega mesta pa je v 85. minuti zabil Iličić za končnih 4:1.

Milanski Inter je na domačem San Siru ukanil Spezio z 2:1. Za ekipo iz lombardijske prestolnice, kjer je celotno tekmo odigral nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, sta zadela Maročan Achraf Hakimi v 52. in Belgijec Romelu Lukaku v 71. minuti, za gostujočo ekipo pa v izdihljajih tekme Roberto Piccoli. Inter se je po deveti zmagi znova povzpel na drugo mesto na prvenstveni lestvici, za mestnim tekmecem Milanom zaostaja točko, pred tretjeuvrščenim Juventusom pa ima tri točke prednosti.

Genoa je danes ostala brez točk, v Beneventu je klonila z 0:2. Slovenski reprezentant v dresu ekipe iz Genove Miha Zajc je celotno tekmo spremljal na klopi za rezervne igralce, za gostitelja pa sta gola dosegla Roberto Insigne v 57. in Marco Sau v 89. minuti.

Vodilni Milan je v gosteh premagal Sassoulo z 2:1. Za Milančane sta zadela Portugalec Rafael Leao v prvi minuti (v šesti sekundi), kar je najhitrejši gol v zgodovini Serie A, ter Belgijec Alexis Saelemaekers v 26. minuti, za gostitelje pa Domenico Berardi v 89. minuti.

Na tekmah Torino - Bologna in Cagliari - Udinese ni bilo zmagovalcev, večerni obračun med Laziem in Napolijem pa se je končal z zmago domače zasedbe z 2:0. Za Rimljane sta zadela Ciro Immobile v 9. in Luis Alberto v 56. minuti.

Stara dama je že v soboto prepričljivo slavila v Parmi s 4:0, slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za osmoljence igral do 85. minute. Za Juventus je dva gola dosegel Cristiano Ronaldo, po enkrat pa sta zadela Dejan Kuluševski in Alvaro Morata. Fiorentina in Verona sta se razšla z 1:1, Sampdoria pa je premagala Crotone s 3:1.