Gol Ronalda premalo za zmago, Juve spet oddal točki, Bologna ugnala Lazio

Verona, 27. 02. 2021 22.49 |

J.B., STA, M.G.
33

Nogometaši Parme so na uvodni tekmi 24. kroga italijanske lige gostovali pri Spezii. Gostujoča ekipa, za katero je spet vso tekmo igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki ga ni bilo v kadru v prejšnjem krogu, je sredi prvega dela vodila z dvema zadetkoma, na koncu pa je bilo 2:2. Kasneje je Bologna z 2:0 premagala Lazio. Branilec naslova Juventus si je v Veroni v boju za nov naslov privoščil nov spodrsljaj (1:1).

Parma, ki je bila do tega kroga 14 tekem brez zmage in posledično pri repu lestvice, je povedla v 17. minuti, ko je zadel Yann Karamoh po lepem strelu pod prečko z desne strani, Hernani pa je podvojil prednost v 25. minuti. Giulio Maggiore je v 40. minuti sicer zadel za Spezio, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Je pa Maggiore podal v 52. minuti za zadetek Emmanuela Quartsina Gyasija za 1:2. Isti igralec je v 72. minuti poskrbel še za izenačenje in končni izid.

Jasmin Kurtić se je vrnil v prvo postavo, potem ko ga v prejšnjem krogu skupaj z Gervinhom ni bilo v kadru. FOTO: AP

Na drugi sobotni tekmi je Bologna še zasolila rane rimskega Lazia, ki je med tednom visoko izgubil v Ligi prvakov proti Bayernu, ko so Nemci na Olimpicu slavili s 4:1. Tokrat so bili domači boljši z 2:0. Ciro Immobile je sicer imel v 17. minuti sijajno priložnost za vodstvo, a je zastreljal najstrožjo kazen, že dve minuti kasneje pa je za 1:0 zabil Ibrahima Mbaye. Izid srečanja je sredi drugega dela, v 64. minuti, postavil Nicola Sansone po podaji Muse Barowa

Najbolje ocenjeni igralec tekme Verona - Juve
Najbolje ocenjeni igralec tekme Verona - Juve FOTO: Sofascore.com

Juve spet oddal točki
V Veroni je domača ekipa gostila branilca naslova Juventus. V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali nekaj obetavnih akcij, bližje zadetku pa so bili domači, ki so zadeli tudi vratnico. A v drugem polčasu je v 49. minuti po podaji Federica Chiese goste v vodstvo popeljal Cristiano Ronaldo, ki se je utrdil na prvem mestu med strelci. V 78. minuti pa je Antonin Barak izid izenačil, ko je preskočil Alexa Sandra in zadel z glavo. V 85. minuti je bila domača ekipa še enkrat blizu zadetka, Darko Lazović je oplazil še prečko Juventusovega gola. Torinski klub je s točko sicer ostal na tretjem mestu, a zaostaja sedem točk za vodilnim Interjem. Verona je osma. To je bil sicer še sedmi remi Juventusa v tej sezoni Serie A.

Bologna je odpravila Lazio z 2:0, potem ko sta zadela Ibrahima Mbaye v 19. in Nicola Sansone v 64. minuti. Gosti so imeli v 17. minuti na voljo najstrožjo kazen, a jo je zapravil Ciro Immobile.

V nedeljo bo Josip Iličić z Atalanto gostoval pri Sampdorii, vodilni Inter s Samirjem Handanovićem bo gostil Genoo Mihe Zajca, derbi kroga pa bo ob 20.45 med Romo in drugouvrščenim Milanom. Krog bosta 17. marca končala Torino in Sassuolo – tekma je bila namreč prestavljena s petka zaradi novega koronavirusa.