Atalanta še naprej melje: v pokalu brez težav boljša od Cagliarija

Bergamo, 14. 01. 2021 19.59 |

Atalanta je v italijanskem pokalu doma s 3:1 ugnala Cagliari. Josip Iličić je tekmo začel na klopi, vstopil pa je v 69. minuti, ko je na semaforju že bil izpisan končni izid. Še pred tem je drugoligaš SPAL na gostovanju z 2:0 presenetil Sassuolo.

Josip Iličić, ki je zabelstel proti Beneventu, je tokrat dobil nekoliko več počitka, tako da je vstopil v drugem delu. FOTO: AP

Aleksej Mirančuk je bil edini, ki se je med strelce vpisal že v prvem polčasu, in sicer je po asistenci Luisa Muriela zabil v 43. minuti. Gostje so v deseti minuti nadaljevanja prek Riccarda Sottila sicer uspeli izenačiti, a so domači Bergamčani kaj kmalu odgovorili z dvema zadetkoma. Prvega je v 61. minuti po podaji Robina Gosensa vpisal Muriel, asistent pri prvem golu na tekmi. Končni izid pa je v 64. minuti postavil 21-letni hrvaški branilec Boško Šutalo. Josip Iličić je v 69. minuti zamenjal strelca prvega zadetka, v 80. minuti pa je prejel rumeni karton. Rezultat se do konca ni več spreminjal, tako da je Atalanta prišla do napredovanja v četrtino finala. To je uspelo tudi Spalu, ki je na gostovanju z 2:0 ugnal prvoligaški Sassuolo.