Inter in Juve napredovala po podaljšku, Kiel izločil Bayern

Firence, Torino, Neapelj, Kiel, 13. 01. 2021 23.44 |

J.K., M.J.
1

Romelu Lukaku je z golom v 119. minuti tekme osmine finala italijanskega pokala v Firencah prinesel napredovanje milanskemu Interju, ki se bo v četrtfinalu udaril z mestnim tekmecem AC Milanom (2:1). Nič manj lahko delo ni imel tudi torinski Juventus, ki je Genoo strl šele v podaljšku (3:2). Drugoligaš Kiel pa je v drugem krogu nemškega pokala presenetil veliki Bayern.

Lukaku (v sredini) med tekmo Lige prvakov z madridskim Realom.
Lukaku (v sredini) med tekmo Lige prvakov z madridskim Realom. FOTO: AP

Po AC Milanu, ki je v torek zvečer šele po izvajanju enajstmetrovk opravil s Torinom, se je v četrtfinale italijanskega pokala kot drugi prebil Milanov mestni tekmec Inter. Na podobno izenačeni tekmi v Firencah so črno-modri dobili prvi polčas po zaslugi enajstmetrovke čilskega vezista Artura Vidala v 40. minuti, nato pa je s svojim prvim golom po septembru, ko je na prvenstveni tekmi ukanil ravno Interjevega vratarja Samirja Handanovića, izenačil Cristian Kouame. Od 57. minute se izid nato ni več spremenil vse do zaključka podaljška, ko je v enem zadnjih napadov na tekmi v 119. minuti zadel Romelu Lukaku.

Statistika tekme Fiorentina – Inter.
Statistika tekme Fiorentina – Inter. FOTO: Sofascore.com

Handanovića in soigralce v četrtfinalu čaka mestni tekmec Milan, ki je v tej sezoni že dobil en medsebojni obračun v prvenstvu (1:2). Napeto je bilo tudi na drugem sredinem obračunu osmine finala v Neaplju, kjer je na stadioni Diega Armanda Maradone domači Napoli ugnal drugoligaša Empoli (3:2). Toskanci so dvakrat izenačili, najprej v 33. minuti, ko je Nedim Bajrami izničil vodilni zadetek Giovannija Di Lorenza, švicarski vezist pa je po novem vodstvu sinje modrih, za katerega je v 38. minuti poskrbe Hirving Lozano, spet poravnal izid sredi drugega polčasa. Napredovanje je južnjakom v 77. minuti z odločilnim zadetkom prinesel Andrea Petagna.

Statistika tekme Juventus - Genoa.
Statistika tekme Juventus - Genoa. FOTO: Sofascore.com

Podobne težave kot Inter in Napoli je imel tudi serijski prvak Juventus. Torinčani so, navkljub bolj ali manj rezervni začetni zasedbi, po zadetkih Dejana Kuluševskega in Alvara Morate hitro in udobno vodili z 2:0, a so z ležerno igro dopustili borbenim gostom izenačenje (2:2), tako da se je šlo v podaljšek. Ob vstopu nekaterih Juventusovih prvokategornikov, tudi Cristiana Ronalda, so domači spet močno pritisnili in preko Rafia Hamze dosegli tudi gol za napredovanje v četrtfinale italijanskega pokala. Miha Zajc v dresu rdeče-črnih iz Genove ni dobil priložnosti.

Bayern s porazom v Kielu že predal trojno krono
Nepričakovano se je že v drugem krogu nemškega pokala poslovil branilec naslova Bayern, ki je tako že na začetku leta ostal brez možnosti za ponovitev zgodovinskih uspehov iz minule sezone. Varovanci trenerja Hans-Dieter Flicka so v dvoboju z drugoligašem Kielom povedli v 14. minuti, ko je zadel v tej sezoni precej "izgubljeni" Serge Gnabry, a so domači že pred polčasom, v 37. minuti, prek izkušenega vezista Fina Bartelsa poravnali izid. Leroy Sane je nato že v enem prvih napadov prvega polčasa poskrbel za novo vodstvo branilcev trojne nemške krone, ki pa jim je z glave spet začela polzeti v enem zadnjih napadov na tekmi, ko je že v 95. minuti izid poravnal Hauke Wahl. Obračun so na koncu odločale najstrožje kazni in po tem, ko je bilo natančnih vseh deset izvajalcev, je Marc Roca kot prvi zgrešil, Bartels pa je kot šesti izvajalec pritisnil piko na i velikemu presenečenju.

Statistika tekme Holstein Kiel - Bayern.
Statistika tekme Holstein Kiel - Bayern. FOTO: Sofascore.com