Nogomet

Parižani še uživajo na dopustu, ki bo zanje krajši kot kdajkoli prej

Pariz, 30. 07. 2025 20.22 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Večina klubov iz petih najmočnejših evropskih domačih prvenstev se že pripravlja na novo sezono. Igralci PSG-ja zaenkrat še uživajo na dopustu, še sredi julija so namreč igrali v finalu svetovnega klubskega prvenstva. V Parizu se bodo znova zbrali v ponedeljek, prva tekma francoskega prvenstva jih čaka 17. avgusta. Štiri dneve prej bodo v Vidmu proti zmagovalcu Lige Evropa Tottenhamu napadali lovoriko v evropskem superpokalu kot zmagovalci Lige prvakov. Parižani tudi v novi sezoni elitnega tekmovanja veljajo za prvega favorita.

Še nikdar Parižani niso imeli tako malo počitka, kot ga imajo letos - le tri tedne. 13. julija so igrali v finalu svetovnega klubskega prvenstva in izgubili proti Chelseaju, že 4. avgusta pa se bodo znova zbrali v mestu pod Eifflovim stolpom.

PSG gre v prid dejstvo, da je njegova zasedba ostala praktično nespremenjena. Zaenkrat ni ne odšel ne prišel noben igralec, zaradi katerega bi bilo potrebno uigravanje. Povrh vsega se lahko Parižani pohvalijo z zasedbo polno mladih igralcev, ki za regeneracijo potrebujejo manj časa, kot so na primer najboljši igralec finala Lige prvakov 20-letni Desire Doure, pa Bradley Barcola, Joao Neves in še bi lahko naštevali.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.