Padla Turčija: Slovenke do četrte zmage v kvalifikacijah za EP

Kranj, 18. 09. 2020 20.57 |

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v sedmi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 v Kranju premagala Turčijo s 3:1. Naslednjo tekmo bodo izbranke selektorja Boruta Jarca v skupini A igrale 23. oktobra v Rusiji.

Borut Jarc
Borut Jarc FOTO: NZS

Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 nastopa v skupini 1, ob njej pa še Nizozemska, Rusija, Kosovo, Turčija in Estonija. Slovenija je v prvem delu izgubila z Rusijo (0:1), potem je dvakrat visoko porazila Kosovo (5:0, 3:0) in Turčijo (6:1) ter dvakrat izgubila proti Nizozemski (2:4, 1:4). Tokrat se je v Kranju še drugič v kvalifikacijah merila s Turčijo in jo spet premagala. Turkinje so povedle v 18. minuti prek Gülbin Hiz, Slovenke pa so izenačile v 28. minuti, ko je Mateja Zver zadela z bele pike. V 41. minuti je bila Zverova v vlogi podajalke pri drugem slovenskem zadetku, ki ga je dosegla Lara Prašnikar. V 78. minuti je po novi podaji Zverove za 3:1 zadela Špela Kolbl. Jarc je sicer tekmo začel s postavo Zala Meršnik, Kaja Eržen, Špela Rozmarič, Lana Golob, Lara Klopčič, Kaja Korošec, Dominika Čonč, Mateja Zver, Pamela Begič, Špela Kolbl in Lara Prašnikar. V nadaljevanju sta priložnost dobili še Nina Predanič in Lara Ivanuša. "Tri točke so vedno dobrodošle. Vedele smo, da ne bo lahko, vodilni gol Turčije nas je presenetil. Stopile smo skupaj kot ekipa in spreobrnile potem tekme, kot je treba. Današnja predstava ni bila bleščeča, a to tudi ni bilo pričakovati, saj je bil dolg premor. Več kot pol leta nismo bile skupaj. Zagotovo pa lahko gremo naprej z dvignjeno glavo," je za uradno spletno stran dejala Lara Prašnikar.

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrstijo vse zmagovalke devetih skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih bo nastopila v dodatnih kvalifikacijah.