Ko je 26-letni Roman Jaremčuk vstopil v igro, mu je belgijski branilec Jan Vertonghen (simbolično) predal tudi kapetanski trak, ob vstopu na zelenico pa so ga bučno pozdravili domači navijači Lizbone. Ti so mu (tudi s transparenti proti vojni) namenili glasne ovacije, zaradi vsega skupaj pa je Jaremčuk tudi zajokal. Benfica – celotno tekmo je organizirala v luči boja za prekinitev vojne v Ukrajini – je tekmo proti Vitorii Guimaresu dobila s 3:0. Jaremčuk je v igro vstopil v 61. minuti tekme, v zadnje pol ure igre ni bil med strelci, je pa Ukrajinec na poslastici Lige prvakov med Ajaxom in Benfico zadel minuli teden, in sicer v drugem polčasu za končnih 2:2.
Nogomet
Ukrajinec Jaremčuk ob neverjetni gesti navijačev v solzah vstopil na zelenico Stadiona luči
Lizbona, 28. 02. 2022 12.14 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Komentarji
5
Ukrajinski nogometaš Roman Jaremčuk, ki nosi dres Benfice, je doživel izjemno podporo domačih navijačev na tekmi z Vitorio Guimaresom (3:0). Ko je vstopil v igro v drugem polčasu, so ga navijači glasno pozdravili v znak podpore v težkih časih za Ukrajince, potem ko jih je pred dnevi napadla ruska vojska.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.