Josip Iličić zadel ob zmagi Atalante na derbiju

Brescia, 30. 11. 2019 18.52 |

Atalanta je prvič po več kot desetletju moči merila z velikim rivalom iz Brescie. Josip Iličić in soigralci so zanesljivo slavili s 3:0, slovenski reprezentant pa se je podpisal pod zadetek in asistenco.

Iličić (na fotografiji) je proslavil nov gol v dresu Atalante.
Iličić (na fotografiji) je proslavil nov gol v dresu Atalante. FOTO: AP

Atalanta je dobro formo potrdila na vročem gostovanju pri Brescii. Pod prvi zadetek se je v 26. minuti podpisal Hrvat Mario Pašalić. Isti nogometaš je v 61. minuti še dodatno utišal glasne domače navijače, asistiral mu je Josip Iličić. Nogometaši Brescie so v nadaljevanju vse moči usmerili v napad, a jim ni uspelo doseči zadetka. V sodnikovem podaljšku je napadalno taktiko kaznoval prav slovenski reprezentant, ki se je po protinapadu znašel sam pred vratarjem Jessejem Joronenom. Boginja se je s tremi točkami utrdila na šestem mestu, ki v naslednji sezoni prinaša Evropsko ligo.