Inter se je s 'petardo' ogrel za spopad z Barcelono, Juve tudi 'vroč' pred dvobojem z rdečimi vragi

Torino, 03. 11. 2018 15.22 |

Milanski Inter, ki ga v torek, prenos na Kanalu A in VOYO, čaka zahteven obračun Lige prvakov, je generalko za spopad proti Barceloni končal brezhibno.Roma, ki letos dobro nastopa med evropsko elito, je na gostovanju v Firencah remizirala (1:1), serijski prvak Juventus pa je pred domačimi gledalci odpravil Cagliari (3:1). Juve v sredo čaka spopad v LP proti Manchester Unitedu.

Samir Handanović FOTO: AP
Črno-modri so v 11. krogu Serie A pred domačimi gledalci, zbralo se jih je 70.000, visoko ugnali Genoo (5:0) in se utrdili na mestih, ki vodijo v LP. Na vratih Milančanov je stal Slovenec Samir Handanović. Inter je prišel do sedme zaporedne prvenstvene zmage.

Cristiano Ronaldo in Juan Cuadrado
Cristiano Ronaldo in Juan Cuadrado FOTO: AP

Juventus, ki v tej sezoni še ne pozna poraza, je proti Cagliariju ekspresno povedel, še znotraj prve minute, ko je zadel Paulo Dybala. Cagliari je uvodoma zelo trpel, gostitelji pa iz izrazitih priložnosti niso zabili gola in bili, po nepisanem pravilu "kdor ne da dobi", še pred polčasom kaznovani (1:1) Na zadovoljstvo domačih navijačev, je bil odgovor stare dame bliskovit in na odmor so serijski italijanski prvaki vendarle odšli s prednostjo (2:1). V drugem delu se je Cagliari pokazal kot trdoživ tekmec, imel tudi nekaj lepih situacij pred domačimi vrati, Juve pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil (šele) nekaj minut pred koncem dvoboja, ko je bliskovit protinapad, po asistenci Cristiana Ronalda, z golom kronal Kolumbijec Juan Cuadrado. Juventus je po zmagi zadržal šest točk prednosti na prvenstveni lestvici Serie A pred prvima zasledovalcema Napolijem in Interjem.

Napoli - Empoli 5:1 (2:0)
Insigne 9., Mertens 38., 64., 93., Milik 90.; Caputo 58.
Miha Zajc (Empoli) je vstopil v 67. minuti.

Inter - Genoa 5:0 (2:0)