Juventusov niz zmagoslavij v prvenstvu se nadaljuje, Spal na krilih Kurtića

Torino, 01. 12. 2018 19.15 |

Nogometaši Juventussa so v 14. krogu italijanskega prvenstva gostovali pri Fiorentini. Dolgoletno rivalstvo med kluboma je stara dama iz Torina kronala z novo zmago, s katero je še utrdila svoj položaj na vrhu Serie A (0:3). Jasmin Kurtić je zaslužen za remi Spala na tekmi proti Empoliju, saj je kar dvakrat zatresel mrežo gostov (2:2).

Juventus je pred dnevi v tekmi elitnega evropskega tekmovanja iztržil minimalno zmago proti Valencii, na tokratnem gostovanju pri Fiorentini, pa so bianconerri popravili svoj strelski izkupiček.

Cristiano Ronaldo je dosegel že svoj deseti zadetek v italijanskem prvenstvu.
Cristiano Ronaldo je dosegel že svoj deseti zadetek v italijanskem prvenstvu. FOTO: AP
Varovanci Massimiliana Allegrija so z novo zmago še potrdili svojo prevlado v prvenstvu, v 14. krogu Serie A so napolnili mrežo Fiorentine. Prva priložnost za vodstvo se je pokazala v 25. minuti, ko je po akciji Juventusa v kazenskem prostoru eden izmed domačih branilcev moral posredovati z roko. Delivec pravice Daniel Orsato je po pregledu posnetka odločil, da se tekma nadaljuje, kljub pritoževanju nogometašev stare dame, ki so glasno protestirali. To jih je očitno še bolj spodbudilo, saj so šest minut po incidentu zatresli mrežo nasprotnika. Po dvojni podaji z Paulom Dybalajem se je z diagonalnim strelom v levi kot vrat med strelce vpisal Rodrigo Bentancur.

Za drugi zadetek so morali gostujoči navijači počakati vse do sredine drugega polčasa. V 69. minuti se je po predložku s strani nogo podstavil Giorgio Chiellini, žoga pa je v zavitem loku odletela proti oddaljeni vratnici za hrbet domačega vratarja. Z glavo je ni prestregel niti Cristiano Ronaldo, ki je skočil visoko v zrak. Zato pa je Portugalec v 79. minuti le dobil priložnost za zadetek. Po igranju z roko enega izmed domačih igralcev v kazenskem prostoru je z bele točke suvereno postavil končnih 0:3.

Jasmin Kurtić je Spalu zagotovil točko.
Jasmin Kurtić je Spalu zagotovil točko. FOTO: Damjan Žibert

Dvojček Kurtića za remi z Empolijem

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je Spalu zagotovil remi na tekmi proti Empoliju, kjer barve brani tudi Miha Zajc. Kurtić je prvi zadetek dosegel že v 5. minuti, ko je z glavo matiral gostujočega čuvaja mreže. Vse do konca polčasa je Empoli po zaslugi Radeta Krunića in Francesca Caputa prešel v vodstvo, v začetku drugega dela pa je Spal po nešportnem obnašanju Rangela Cionka zaigral z igralcem manj. Prav po zaslugi Kurtića, ki je spet natančen v 66. minuti, so tako domači iztržili vsaj točko.