Juventus na krilih Ronalda do nove zmage

Torino, 19. 01. 2020 21.58 |

Nogometaši Juventusa so v 20. krogu italijanskega prvenstva vknjižili novo zmago, tokrat je v Torinu klonila Parma. Stara dama je z novimi tremi točkami utrdila svoj položaj na vrhu, oba zadetka za domače pa je dosegel portugalski nogometni virtuoz Cristiano Ronaldo.

Serijski italijanski prvaki iz Torina so narekovali ritem tekme vseh 90. minut. Že proti koncu prvega polčasa pa so svojo podjetnost na zelenici kronali z zadetkom. Cristiano Ronaldo je sprožil močan strel z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od enega izmed gostujočih branilcev, zmedla vratarja Luigija Sepo in končala v mreži.

Ronaldo na prvenstveni lestvici strelcev zaostaja le za izjemnim Cirom Immobilom. FOTO: AP
V vrstah Parme je zaigral tudi Jasmin Kurtić in si v 70. minuti prislužil rumen karton.

V drugem polčasu se je dominacija domačih nadaljevala, Danilo, ki je v 21. minuti tekme vstopil namesto poškodovanega Alexa Sandra, pa je poskrbel za novo nevarnost pred vrati gostov. Na robu kazenskega prostora je prišel do strela, usmeril žogo proti desnemu spodnjemu kotu vrat, vendar je bil Sepe tokrat na pravem mestu. Le štiri minute zatem pa so se zatresla vrata Juventusa. Po podaji s kota je visoko skočil Andreas Cornelius in z glavo žogo pospravil za hrbet Wojciecha Szczesnja

Črno-beli so za odgovor potrebovali pičle tri minute. Paulo Dybala je z desne lepo zaposlil Ronalda, slednji pa je z malo truda še drugič na tekmi žogo pospravil v mrežo za končnih 2:1.

Juventus ima ob novi zmagi štiri točke prednosti pred drugouvrščenim moštvom Serie A - Interjem.