Juventus v enem dnevu prejel dve boleči zaušnici

Torino, 22. 05. 2023 20.43 |

Šestintridesetkratni italijanski nogometni velikan Juventus je danes prejel dve boleči zaušnici. Prvo je prejel od italijanske nogometne zveze (FIGC), ki mu je zavoljo nepravilnosti pri poslovanju v zadnjih letih odvzela deset točk, drugo pa mu je primazal Empoli po zmagi s 4:1 na zadnji tekmi 36. kroga italijanskega prvenstva.

Federico Gatti Juventus
Federico Gatti Juventus FOTO: AP

Nogometni velikan iz Torina je po današnji kazni izgubil mesto v ligi prvakov v sezoni 2023/24. Po točkovnem odbitku je z drugega zdrsnil na sedmo mesto, dodatno sol na rano pa mu je potresel še Empoli.

Toskanska ekipa ji je že v prvem polčasu zabila dva gola, potem ko sta med 18. in 21. minuti dosegla Francesco Caputo z 11-metrovke in Sebastiano Luperto. V začetku drugega polčasa je Caputo povišal na 3:0, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa še Roberto Piccoli. Edini gol za "odsotno" staro damo iz Torina je dosegel Federico Chiesa v končnici rednega dela.

Slovenski reprezentant Petar Stojanović je večino tekmo spremljal na klopi za rezervne igralce. V igro je vstopil v 88. minuti, njegov klubski kolega Lovro Štubljar pa ni bil v kadru toskanske ekipe na današnji tekmi.

Napoli je dva kroga pred koncem trdno v vodstvu s 86 točkami. Na drugem je po "novem obračunu" Lazio z 68, na tretjem Inter s 64, na četrtem Milan s 64, na petem Atalanta z 61, na šestem Roma s 60, na sedmem pa Juventus z 59 točkami.

Napoli se bo v zadnjih dveh krogih pomeril z Bologno in Sampdorio, Lazio s Cremonesejem in Empolijem, Inter z Atalanto in Torinom, Milan z Juventusom in Verono, Atalanta z Interjem in Monzo, Roma s Fiorentino in Spezio, Juventus pa z Milanom in Udinesejem.