Juventus trpel za zmago, Stojanović in Štulac vpisala podaji, Napoli brezhiben

Torino, 26. 09. 2021 14.23 |

J.B., M.G.
9

Super nedeljo na italijanskih nogometnih zelenicah sta odprla Juventus in Sampdoria. Stara dama se po slabem uvodu v sezono očitno pobira, še drugič zapovrstjo je slavila s 3:2. A zmaga ima tokrat precej grenkega priokusa, saj sta se poškodovala dva zelo pomembna člena Stare dame Paulo Dybala in Alvaro Morata. Trener Allegri je že potrdil, da bosta izpustila tekmo Lige prvakov. Empoli je tudi s pomočjo slovenskih reprezentantov ugnal Bologno. Laziu je pripadel rimski derbi, Napoli pa je na šesti tekmi vpisal še šesto zmago.

Paulo Dybala je odšepal z igrišča.
Paulo Dybala je odšepal z igrišča. FOTO: AP

Juventus je vpisal svojo prvo domačo prvenstveno zmago v tej sezoni. Kljub trem točkam pa njegovi navijači veliko razlogov za veselje nimajo, saj je bila predstava favoriziranega Juveta spet neprepričljiva in Sampdoria je bila do zadnjega v igri, da bi se domov vrnila s točko. Obenem se je poškodoval strelec prvega gola na tekmi Paulo Dybala. Argentinec je v polno meril v deseti minuti, kmalu zatem pa je v solzah zapustil igrišče, nadomestil ga je Dejan Kuluševski

Leonardo Bonucci je v 43. minuti z enajstmetrovke povišal na 2:0, a je še pred koncem prvega dela igre odgovoril japonski branilec Maya Yoshida. V nadaljevanju se je med strelce vpisal še Manuel Locatelli, ki se je izkazal tudi z asistenco za zadetek Dybale. Pri 3:1 je kazalo na miren zaključek obračuna, ki pa ga je v 83. minuti nekoliko začinil Antonio Candreva z znižanjem na 3:2. Vendar več od tega gostje v Torinu niso zmogli in ostalo je pri novih treh točkah Juventusa. Za Staro damo je to bila šele druga zmaga sezone, obenem pa tudi druga zaporedna.

Statistika tekme Juventus – Sampdoria
Statistika tekme Juventus – Sampdoria FOTO: Sofascore.com

Do domače zmage nad Bologno pa je prišel Empoli (4:2), pri katerem je slovenski reprezentančni branilec Petar Stojanović odigral celoten obračun in podal za drugi zadetek Empolija, slovenski reprezentančni vezist Leo Štulac pa je v igro vstopil v 71. minuti in podal za zadnji zadetek domače zasedbe.

Empoli je tekmo začel silovito, z avtogolom gostujočega branilca Kevina Bonifazija je domača zasedba povedla že v prvi minuti obračuna. Pri drugem golu Empolija se je s podajo izkazal Stojanović, gol za vodstvo 2:1 pa je zabil 22-letni italijanski napadalec Andrea Pinamonti. V drugem polčasu sta za domače zadela še Nedim Bajrami iz 11-metrovke in Samuele Ricci v zadnji minuti rednega dela, podajalec pri golu Riccija je bil Štulac. Pri Bologni sta se med strelce vpisala Musa Barrow v prvem in Marko Arnautović v drugem polčasu. Arnautović je v 20. minuti tekme sicer zapravil enajstmetrovko.

Statistika tekme Empoli - Bologna
Statistika tekme Empoli - Bologna FOTO: Sofascore.com

V Rimu vlada Sarri
V težko pričakovanem rimskem derbiju, kjer sta se srečala dva ugledna in prekaljena trenerska mačka Maurizio Sarri (Lazio) in Jose Mourinho (AS Roma), je Lazio s 3:2 premagal AS Romo. Sarrijeva četa je z goloma Sergeja Milinkovića-Savića in Pedra že po slabih 20 minutah igre vodila z 2:0, nato pa je sinove volkulje v igro vrnil Roger Ibanez. V drugem polčasu je Felipe Anderson povišal vodstvo Lazia že na 3:1, a napeto končnico je z golom v 69. minuti zagotovil Jordan Veretout, ki je bil uspešen iz 11-metrovke. Slabih pet minut pozneje je lepo priložnost za izenačenje zapravil Nicolo Zaniolo. Do konca tekme se izid ni več spremenil, bi pa lahko vodstvo Lazia povišala Ciro Immobile in Jean-Daniel Akpa Akpro.

Statistika tekme Lazio - Roma 3:2
Statistika tekme Lazio - Roma 3:2 FOTO: Sofascore.com

Na zadnji nedeljski tekmi je Napoli Luciana Spalettija nadaljeval svoj izjemen niz. Šest tekem in šest zmag, je njihov izkupiček z začetka sezone. Za nadaljevanje brezhibnih predstav je tokrat padel sicer sila bledi Cagliari. V Neaplju je bilo 2:0, med strelci pa sta bili prvi napadalni orožji Napolija v tej sezoni. V 11. minuti je najprej v polno meril nigerijski napadalec Victor Osimhen, na začetku drugega polčasa pa je Lorenzo Insigne izkoristil najstrožjo kazen.

Serie A, 26. september, izidi:

Juventus – Sampdoria 3:2 (2:1)
Dybala 10., Bonucci 43./11-m, Locatelli 57.; Yoshida 44., Candreva 83.

Empoli – Bologna 4:2 (2:1)
Bonifazi 1./ag., Pinamonti 32., Bajrami 53./11-m, Ricci 90.; Barrow 11., Arnautović 77.
Stojanović je igral celo tekmo, Štulac (oba Empoli) pa je v igro vstopil v 71. minuti

Sassuolo – Salernitana 1:0 (0:0)