Juventus do visoke zmage v Parmi

Parma, 19. 12. 2020 22.34 |

T.Š., STA
7

Nogometaši Parme so v 13. krogu italijanske lige gostili branilca naslova Juventus in visoko izgubili (0:4). Dva gola je dosegel Cristiano Ronaldo, v vrstah Parme pa je do 85. minute igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić. Fiorentina in Verona sta remizirala (1:1), Sampdoria pa je premagala Crotone (3:1).

Parma se je znašla v zaostanku v 23. minuti, ko je s približno enajstih metrov zadel Dejan Kuluševski. Tri minute pozneje je Cristiano Ronaldo podvojil prednost gostov, ko je zadel s strelom z glavo. To je bil njegov enajsti gol sezone, s čimer je ostal sam na vrhu lestvice strelcev.

Dvanajsti zadetek je portugalski zvezdnik dosegel v 48. minuti po podaji Aarona Ramseyja, v 85. minuti pa je Alvaro Morata s strelom z glavo povišal na 4:0. Za Parmo je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić igral do 85. minute. Še neporaženi Juventus ima tako zdaj 27 točk, toliko kot drugouvrščeni Inter in eno manj kot vodilni Milan. A slednja morata še odigrati tekmo tega kroga.

Pred tem sta se Fiorentina in Verona razšli z 1:1, Sampdoria pa je premagala Crotone s 3:1. V nedeljo bo Milan gostoval pri Sassuolu, Genoa Mihe Zajca pri Beneventu, Inter Samirja Handanovića bo gostil Spezio, Atalanta Josipa Iličića pa Romo.