Nove tri točke za Bayern, Kampl ob zmagi Leipziga odigral celo tekmo

Leipzig, 23. 01. 2022 18.42 |

STA, A.V.
5

Nogometaši Leipziga so v 20. krogu nemške lige premagali Wolfsburg z 2:0. S tem se je zasedba nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla prebila na šesto mesto. Vodi pa Bayern, ki je na gostovanju pri Herthi dosegel prepričljivo zmago s 4:1 (2:0).

Statistika tekme: Leipzig vs. Wolfsburg (2:0)
Statistika tekme: Leipzig vs. Wolfsburg (2:0) FOTO: Sofascore.com

Kevin Kampl, ki je igral celo tekmo in dobil rumeni karton, in soigralci so odpor Wolfsburga strli v drugem polčasu, ko sta zadela Willi Orban v 76. in Joško Gvardiol v 84. minuti.

Za nogometaše Lepiziga je bila to jubilejna 100. zmaga, dosegli so jo na svoji 190. tekmi v elitni nemški ligi. V tem pogledu je boljši le Bayern, ki je do stotih zmag prišel na 185 tekmah.

Statistika tekme: Hertha Berlin vs. Bayern München (1:4)
Statistika tekme: Hertha Berlin vs. Bayern München (1:4) FOTO: Sofascore.com

Leipzig je zdaj pri 31 točkah, vodilni Bayern jih ima 49. Bavarci so tokrat dosegli po dva gola v vsakem polčasu. Med strelce se ni vpisal prvi strelec lige Robert Lewandowski, so se pa njegovi soigralci Corentin Tolisso, Thomas Müller, Leroy Sane in Serge Gnabry.

Drugouvrščena Borussia Dortmund je pri 43 točkah, slednja je v soboto s 3:2 slavila v gosteh pri Hoffenheimu.

V soboto je še Bayer Leverkusen premagal Augsburg s 5:1, pri čemer je Moussa Diaby prispeval tri gole, Borussia Mönchengladbach je izgubila proti Unionu Berlinu z 1:2, Freiburg je z 2:0 odpravil Stuttgart, Greuther Fürth z 2:1 Mainz, Bochum in Köln pa sta se razšla z 2:2.

Že v petek je Eintracht Frankfurt doma izgubil proti Arminii Bielefeld z 0:2.