Kapetan Lutona se je zgrudil na igrišču, tekma je bila odpovedana

Bournemouth, 16. 12. 2023 18.21 |

Na tekmi med Bournemouthom in Lutonom je prišlo do neljubega dogodka. Na njej se je v drugem polčasu zgrudil kapetan gostov Tom Lockyer, zaradi česar so tekmo prekinili in kasneje tudi prestavili.

Luton je na družbenih omrežjih zapisal, da je tekma prestavljena, za zdaj pa še ni jasno, kdaj bodo odigrali zadnjih 25 minut in sodnikov dodatek. Rezultat je bil ob prekinitvi 1:1.

V 60. minuti se je namreč na igrišču zgrudil kapetan gostov Tom Lockyer. Zdravniki so mu nemudoma priskočili na pomoč in ga na nosilih odnesli z zelenice ter odpeljali v bolnišnico. Na družbenih omrežjih je novinar Fabrizio Romano zapisal, da naj bi bil Lockyer po informacijah Bournemouthove zdravniške službe odziven in pri zavesti. Kluba tega nista potrdila.

Kljub temu zaradi pretresenih nogometašev obeh ekip dvoboja niso nadaljevali.

Kasneje je klub na družbenem omrežju X zapisal, da je Lockyer še drugič letos doživel srčni zastoj, a je bil odziven, potem ko so mu zdravniki pomagali in ga odnesli z zelenice. Po hitri obravnavi na Bournemouthovem stadionu so 29-letnika prepeljali v bolnišnico. Lockyer je v stabilnem stanju, ob njem pa je že njegova družina, so še zapisali pri Lutonu in se zahvalili za sporočila podpore.

Lockyer, sicer osrednji branilec, je prvič srčni zastoj doživel maja na odločilni tekmi za preboj med angleško elito na Wembleyju v dodatnih kvalifikacijah proti Coventryju. Takrat so ga po hitri oskrbi operirali, potem ko so mu odkrili aritmijo. Na igrišča se je vrnil na začetku te sezone in na 14 tekmah dosegel gol in podajo.