Kapetan Oblak oster do soigralcev: Igrali in napadali smo brez glave

Skopje, 10. 10. 2019 23.16 |

Ocena selektorja Matjaža Keka in njegovega kapetana Jana Oblaka je bila po porazu slovenske nogometne reprezentance v Skopju enotna ‒ Slovenija si glede na prikazano česa več niti ni zaslužila. "Rene Krhin je izgubljen tudi za Avstrijo," je pred nedeljskim spopadom v Ljubljani pojasnil selektor Kek, ki je enega ključnih vezistov zamenjal že po nekaj minutah drugega polčasa.

Oblak (na fotografiji) v dresu madridskega Atletica.
Oblak (na fotografiji) v dresu madridskega Atletica. FOTO: AP

Vratar slovenske reprezentance Jan Oblak, ki je ob odsotnosti prvega kapetana Bojana Jokića tako kot proti Poljski v Ljubljani vnovič od prve minute nosil tako želeni kapetanski trak, se je po tekmi brez zavor lotil analize predstave soigralcev v polju. V prvem polčasu so bili sicer rahlo boljši izbranci Matjaža Keka, Oblak pa je moral v zadnjem napadu polčasa prvič po žogo v svojo mrežo, a je bil zadetek Eljifa Elmasa upravičeno razveljavljen. Elmas je nato v 50. in 68. minuti zabil dva mojstrska zadetka za zmago Severne Makedonije, ko je najprej prišel sam pred Oblaka in ga premagal z delikatnim lobom, na to pa vnovič iz oči v oči matiral Škofjeločana še s strelom ob vratnico.

"Videlo se je, da danes nismo bili pravi, da nismo naredili tistega, kar smo se zmenili," je takoj po tekmi za TV Slovenija 2 povedal Oblak. "Na žalost smo izgubili, nismo si zaslužili nič več, nobene točke. Treba je dati glave gor, treba je gledati naslednjo tekmo v nedeljo in lahko samo upamo, da bomo naredili nekaj več, ne tako kot danes, ko na žalost nismo naredili ničesar."

'Nismo odpisani'
Član madridskega Atletica in največji slovenski zvezdnik, ki je na zadnjih dveh tekmah reprezentance dobil že štiri gole, se je nato podrobneje lotil poraza v Skopju, po katerem je Slovenija predala drugo mesto na lestvici skupine G in pred morda že ključnim spopadom z Avstrijo v Ljubljani padla vse do četrtega mesta.

"Mislim, da ni bilo nobenega strahu pred tekmo, odvila se je tako ... Mislim, da bi morali to tekmo odigrati bolj z glavo. V določenih momentih smo igrali nekako preveč 'brez glave' in napadali 'brez glave', namesto, da bi se ustavili, umirili igro in počasi odigrali naprej. Dobili smo dva gola, nekako zato, ker smo se preveč odprli, kar ni bilo potrebno. Saj pravim ... Na žalost smo izgubili," meni Oblak.

"Celo tekmo smo puščali preveč odprtega prostora. Linije so bile preveč narazen, med napadalci, vezisti in obrambo je bilo preveč prostora in to je to, kar sem rekel. Morali bi odigrati bolj z glavo, se postaviti na igrišču in odigrati več sigurnih žog, ne bi jih smeli toliko izgubiti. Potem verjamem, da bi prišli v več priložnosti. Sigurno se po takšnih porazih pokaže, če smo pravi ali ne. Če smo pravi, bomo v nedeljo to pokazali. Jaz verjamem, da smo. Nismo odpisani, septembra smo zmagali dve tekmi, zdaj smo izgubili eno, ampak še ena nas čaka v nedeljo. V teh treh, štirih dneh do tekme se je treba pripraviti, zbistriti glavo in iti v tekmo."

TEKMA

Kek: Bili smo preslabi
Tudi selektor Kek je po tekmi na novinarski konferenci priznal, da je bila njegova ekipa "preslaba, da bi si zaslužila kaj več". Potrdil je tudi, da je vezist Rene Krhin, ki ga je zamenjal po vsega nekaj minutah drugega polčasa, izgubljen za tekmo z Avstrijo.

Selektor Slovenije Matjaž Kek.
Selektor Slovenije Matjaž Kek. FOTO: Damjan Žibert

"Čestitam Severni Makedoniji na več kot zasluženi zmagi, mi smo bili preslabi, da bi si kaj več zaslužili," je po poročanju STA dejal Kek. "Čez tri dni je nova tekma, vrhunska reprezentanca prihaja v Ljubljano, upam, da bomo videti bolje kot danes. Reneja Krhina smo menjali zaradi poškodbe, poskušali smo še nekaj minut v drugem polčasu igrati z njim, a ni šlo. Izgubljen je tudi za Avstrijo, gre za poškodbo stegenske mišice. Po njegovi menjavi smo razpadli."

Angelovski vesel, ker so Makedonci znali nadomestiti poškodovane
Smejalo pa se je kritiziranemu selektorju "risov" Igorju Angelovskemu, ki je z varovanci že z remijem v Ljubljani (1:1) marca letos zelo izkazal, tokrat pa slavil eno večjih zmag v karieri. Po zaslugi dveh golov razpoloženega zvezdnika makedonskega nogometa Elmasa je domača izbrana vrsta pred svojimi navijači na lestvici skočila pred Slovenijo ‒ zaradi boljšega medsebojnega izkupička.

"Lahko samo čestitam fantom. Čestitke tudi občinstvu, ki nas je bodrilo. Imeli smo veliko težav s poškodbami igralcev, toda danes so vsi, ki so igrali, dali svoj maksimum. Vedno smo vsi skupaj, ko zmagujemo in ko izgubljamo. Čakajo pa nas še tri tekme. Čez tri dni igramo s Poljsko, ki je favorit, ampak gremo naprej," je STA citiral Angelovskega.