Olimpija na zaostanek z 0:2 odgovorila s štirimi goli v mreži Domžal, zmaga Mure

Murska Sobota, 21. 07. 2019 22.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 4:2 (2:2). Še pred zmago Olimpije so se do prvega kompleta treh točk dokopali tudi Muraši, potem ko sta z evrogoloma v Fazaneriji zablestela Luka Bobičanec in Žan Karničnik

Olimpija je v drugem polčasu nadigrala Domžalčane. Ti so že v prvem iz rok izpustili vodstvo z 2:0. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so prišli še do druge zmage in so skupaj z Aluminijem edini s stoodstotnim izkupičkom. Domžalčani, ki so pogrešali poškodovane Dejana Lazarevića, Mattiasa Kaita in Marca Da Silvo, pa ostajajo pri točki in dnu lestvice.

TEKMA1

Tekmo so bolje začeli Domžalčani, ki so zagrozili že v 2. minuti, ko je Luka Menalo izgubil žogo, do strela pa je prišel Senijad Ibričić, a je ob bloku enega domačih igralcev žogo končala malo mimo vrat. Sledili sta priložnosti Stefana Savića, ki je v šesti minuti žogo poslal čez gol iz bližine, in Menala, ki je v osmi z roba kazenskega prostora žogo poslal malo mimo gola. V naslednjih trenutkih so bili Domžalčani boljši in dvakrat zadeli. Najprej je v 19. minuti Ibričić, ki je na vrhu kazenskega prostora prišel do strela in zadel za 1:0 ter svoj drugi gol sezone. Na 2:0 pa je povišal debitant v domžalski začetni postavi Sven Šoštarič Karić, ko je po podaji z desne strani zadel z roba kazenskega prostora. Sledil je odgovor Olimpije. Najprej je v 28. Haris Kadrić meril le malo mimo gola, v isti minuti pa je Savić tudi dosegel gol, a so ga sodniki zaradi prepovedanega položaja (ki ga sodeč po posnetku ni bilo) razveljavili. Zato pa so Ljubljančani znižali v 31. minuti, podajo Menala z desne strani je v lastno mrežo preusmeril Gaber Dobrovoljc. V 35. minuti je Shamar Nichloson na drugi strani zgrešil iz bližine, v 36. pa je Menalo prišel do strela iz bližine, izkazal pa se je Grega Sorčan. V 42. minuti pa so domači izenačili. Tilen Klemenčič je z glavo žogo preslabo vrnil proti Sorčanu, to je prestregel Asmir Suljić in zadel v prazno mrežo. Zanj je bil to drugi zadetek v sezoni.

V 55. minuti je novo priložnost za Olimpijo zapravil Kadrić, V 61. minuti pa je Nejc Vidmar ustavil strel Adama Gnezde Čerina. V 71. minuti pa novo veselje Ljubljančanov, ko je Vitja Valenčič prišel do odbite žoge po svojem strelu in jo z volejem z 18 metrov poslal mimo Sorčana v mrežo. V 85. minuti pa so gostitelji odločili tekmo, ko je za 4:2 z glavo zadel Ante Vukušić po podaji Suljića z leve strani.

Karničnik in Bobičanec z evrogoloma pripravila veselico v Fazaneriji
Nogometaši Mure so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali ljubljanski Bravo s 4:3 (2:1). Čeprav so imeli Sobočani v četrtek še evropsko preizkušnjo, po kateri so izpadli v 1. krogu kvalifikacij evropske lige proti Maccabiju Haifi, in kopico poškodovanih ali zdravstveno načetih igralcev, so svojo nalogo proti sicer všečnemu novincu v ligi opravili po pričakovanjih. Točko iz Celja so igralci Anteja Šimundže nadgradili z zmago v Fazaneriji. Na drugi strani so izbranci Dejana Grabića po porazu proti Olimpiji ničlo vpisali tudi proti Muri, a tudi tokrat pokazali, da se lahko kosajo s tekmeci.

TEKMA

Prvi polčas je minil v razburljivi in živahni predstavi. To so odločneje začeli Ljubljančani. Novinci v ligi so zagrozili v četrti minuti prek Alena Krcića, nato pa še v šesti prek Ovbokhe Agboyija, obakrat je bil na mestu Matko Obradović. Murin vratar pa je klonil v 20. minuti, ko je Agboyi podal z leve strani, na drugi vratnici pa je mladi Aljoša Matko z glavo zadel za vodstvo gostov. Toda to je trajalo le minuto, saj je že v naslednjem napadu Žiga Kous podal z desne strani pred Murina vrata, tam je najvišje skočil Luka Šušnjara, žoga pa je nato Domnu Grilu spolzela čez golovo črto. Šušnjara je imel zatem še eno priložnost, ko je zgrešil žogo pred vrati, v 30. minuti pa je nase opozoril Luka Bobičanec, ki je malce z desne strani kazenskega prostora zadel nasprotno vratnico. Mladi Murin napadalec Kai Cipot je v 33. minuti meril mimo gola, minuto pozneje pa je Bobičanec z 20 metrov močno sprožil in zadel za 2:1. To je bil njegov drugi gol v sezoni.

Šimundža je videl kar štiri zadetke svojih varovancev. Dva od teh sta bili mojstrovini. FOTO: Damjan Žibert

Takoj po začetku drugega polčasa je Jon Šporn lepo podal v prazen prostor, kamor je stekel Šušnjara in dosegel svoj drugi gol na tekmi in v sezoni za vodstvo Mure s 3:1. Drugi gol na tekmi in v sezoni pa je v 50. minuti dosegel tudi Matko, ko je po novi podaji z leve strani spet gol dosegel na drugi vratnici. Matko je bil nevaren tudi v 71. minuti, ko je sprožil od daleč, Obradović pa je žogo v nalivu odbil. V 74. minuti pa je za povišanje Murine prednosti poskrbel Žan Karničnik, ko je z zgornjega levega kota kazenskega prostora žogo poslal v nasprotni zgornji kot za 4:2. Razburljivih trenutkov pa s tem še ni bilo konec. V 83. minuti so se namreč gosti vrnili v igro, ko je najprej od daleč močno streljal Agboyi, Obradović je žogo odbil, a le do rezervista Mihe Kancilije, ki jo je nato pospravil v mrežo za končnih 4:3.