Nogomet

Kek: 'Ukvarjati se z matematiko bi bila velika potrošnja energije'

Johannesburg, 23. 06. 2010 08.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Zgodovinsko pot v osmino finala SP bo Sloveniji poskušala preprečiti favorizirana reprezentanca Anglije, a obeti naših so zelo dobri ...

Matjaž Kek
Matjaž Kek FOTO: Damjan Žibert
Slovenski nogometaši so pred novim dnevom D. Po prvih točkah in prvi zmagi na mundialu imajo v Port Elizabethu priložnost, da se prvič uvrstijo v osmino finala svetovnega prvenstva. "Nam je popolnoma jasno, kakšen je vložek jutrišnje tekme za obe ekipi. Ponavljam pa, za Angleže je osmina finala nekaj, kar morajo narediti, za nas pa želja, in sicer cilj, ki smo si ga postavili pred SP," je na novinarski konferenci v Port Elizabethu povedal selektor Matjaž Kek in dodal: "Za Slovenijo bi osmina finala pomenila ogromno. To bi bil fantastičen uspeh." V slovenskem taboru so optimistično razpoloženi, saj vse stvari potekajo, kot je treba, moteč element je le negotova usoda Marka Šulerja, saj je njegov nastop zaradi bolečin v rebrih še vedno vprašljiv, čeprav je opravil zadnji trening v Port Elizabethu. Ta je potekal na stadionu Gelvandale, saj je zelenica na prizorišču sredine tekme, na stadionu Nelson Mandela Bay, v slabšem stanju, zaradi česar je Mednarodna nogometna zveza prepovedala treninge na njej. "Prva zamenjava" za Šulerja na položaju srednjega branilca je Matej Mavrič Rožič, sicer pa bodo najverjetneje igrali še vratar Samir Handanović, branilci Mišo Brečko, Boštjan Cesar in Bojan Jokić, vezisti Valter Birsa, Robert Koren, Aleksandar Radosavljević in Andraž Kirm ter napadalca Milivoje Novaković in Zlatan Ljubijankić. "Ogledal sem si obe tekmi Anglije na tem prvenstvu. Igrala je zrelo, igra dober nogomet, ima najboljše igralce. Spoštujemo jih, vendar imamo svoj cilj in pričakujemo preboj v drugi krog," je odločen Jokić, ki mu je všeč tudi dejstvo, da bo tekma ob morju, saj igralci "lažje dihajo" kot v Johannesburgu, ki je 1700 metrov nad morjem.

Naši nogometaši imajo na prvem mestu skupine C štiri točke po dveh tekmah, eni favoritov prvenstva Angleži pa le dve.
Naši nogometaši imajo na prvem mestu skupine C štiri točke po dveh tekmah, eni favoritov prvenstva Angleži pa le dve. FOTO: Reuters
Če je v slovenskem taboru vse v redu, pa je angleškem povsem drugače. Slovenci imajo na prvem mestu skupine C štiri točke po dveh tekmah, eni favoritov prvenstva Angleži pa le dve. Tako morajo za zanesljivo napredovanje zmagati, kar je še dodaten pritisk za doslej povsem razglašeno ekipo Fabia Capella. Ta bo zaradi kazni Jamieja Carragherja in poškodbe Ledleyja Kinga Capello primoran v obrambo vpoklicati Matthewa Upsona, ob njem pa bodo v začetni enajsterici bržčas še vratar David James, branilci John Terry, Glen Johnson in Ashley Cole, v zvezni vrsti Joe Cole, Frank Lampard, Steven Gerrard, Gareth Barry in Aaron Lennon ter v napadu Wayne Rooney. "Če bi vam povedal, kako bomo igrali, bi povedal vse. Kakovost Angležev je vsem poznana. Zame so oni še vedno eni izmed favoritov za naslov prvaka. Kot se za športnike spodobi, pa si tudi mi želimo narediti nekaj velikega. Pokazali smo že, da se lahko kosamo z vsakim. Naši nogometaši so na tem prvenstvu pokazali igro, ki se jim je ni treba sramovati, kar je že zaznamovalo našo skupino. Vse štiri ekipe so še v igri za napredovanje, zato to tekmi daje še posebno draž. Že pred prvenstvom sem napovedal, da nisem prepričan, da se bosta Anglija in ZDA z lahkoto uvrstili v naslednji krog," je še povedal Kek. Mariborčan je znova poudaril, da ga druge ekipe ne zanimajo in mu je vseeno, kdo gre naprej. "Ne zanima me, kdo zaradi nas ne bo šel v drugi krog. Mi imamo dobro izhodišče, ki ga marsikdo ni pričakoval. Ampak zavedamo se, da igramo proti favoritu skupine, in na nas je, da se dobro pripravimo. Imamo vse adute, da smo samozavestni, hrabri, da se postavimo po robu veliki angleški reprezentanci tako, kot se spodobi za ekipo, ki se je uvrstila na SP in ima po dveh tekmah štiri točke," pravi Kek. Slovenijo v osmino finala peljeta zmaga in neodločen izid, "ugoden" pa bi bil tudi poraz, če na drugi tekmi skupine ZDA in Alžirija remizirata. V primeru napredovanja se bo Slovenija v osmini finala pomerila z eno reprezentanc iz skupine D. To so Nemčija, Srbija, Gana in Avstralija. "Kombinacij za naslednji krog je ogromno. Ukvarjati z matematiko bi bila velika potrošnja energije. Sam jo raje porabim za ekipo. Ne vem, katera reprezentanca lahko z gotovostjo napoveduje, da bo igrala na točko proti angleški vrsti. Poskušali bomo igrati svojo igro, ki nas je zaznamovala v preteklih dvobojih. Bo pa to čisto nova, čisto drugačna tekma. Za majhnega je dodaten izziv igrati proti velikemu. Če nam bo uspelo to, kar nameravamo na igrišču, sem prepričan, da se lahko prebijemo v naslednji krog," je sklenil Kek in pripomnil, da bo prav ta tekma tudi nov zrelostni izpit za slovensko vrsto.
Bodo Slovenci spet imeli priložnost za ples ob doseženem zadetku?
Bodo Slovenci spet imeli priložnost za ples ob doseženem zadetku? FOTO: Reuters


 

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi
KOMENTARJI (47)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User389915
23. 06. 2010 15.28
popravljam slovenija anglija 0:3
User389915
23. 06. 2010 15.27
eh ka delate tako evforijo, kot da bo kdo imel kaj od tega ce zmagajo nasi...pa še slabo igrajo, sm gledal tekmo proti alziriji eh brez veze kr neki..slovenija angljija 3:0
User475760
23. 06. 2010 15.01
Komaj čakam tekmo - nobenega dvoma - zmaga slovenije 2:1. Navijamo in se veselimo! Zlati fantje z zlatim selektorjem!
SLOVENISTAN
23. 06. 2010 14.59
GREMO ANGLIJA!!!!!
User514263
23. 06. 2010 14.11
bolj se bojim žoge kot angležev
User419269
23. 06. 2010 14.01
na INDEX.HR smo SLOVENCI NA PRVI STRANI DOMA PA NE MORMO BITi?!!!
rivcek
23. 06. 2010 13.16
ja,upam,da to v naši ekipi popravijo in da zaigrajo tako da zdržijo cca. 95 minut potem smo zmagali :D
User400795
23. 06. 2010 13.13
Slovenska ekipa je izgubila vse moznosti za preboj v osmino finala, ko je pustila ZDA izenacenje iz 2:0 na 2:2. Taksni izidi in poslabsanje v drugem polcasu so mozni samo pri slabih ekipah. Ne pozabite, da Anglezi normalno igrajo precej bolje ravno v drugem polcasu zato je velika verjetnost, da stresejo Slovenijo, tako da me bo sram. Upam in navijal pa bom za nase, jasno vse do prvega angleskega zadetka, ko bo tudi ze jasno, da je tekma odlocena.
rivcek
23. 06. 2010 13.09
hvala,da podpirate sosede,tako kot smo mi podpirali vas,kjerkoli ste bili :D
User476957
23. 06. 2010 12.18
sretno susjedi, izbacite šugave engleze i sretno u osmini finala!
User509858
23. 06. 2010 12.03
GO SLOVENIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A že veste katero čistilo za posodo ne uporabljajo hrvatje??...seveda odgovor je jasen..JAR hehehe
SpartanecMario
23. 06. 2010 12.02
"POGUMNE SPREMLJA SREČA",ZATO FANTJE,BAJONETE MED ZOBE IN JURIŠAT K PARTIZANI NA BUNKERJE..HEHE
FlowerOfLife
23. 06. 2010 11.54
SLOVENSKA SRCA SO VEČJA OD VSEH ZVEZDNIKOV ANGLIJEIN PRAV ZATO SE BOMO UVRSILI V OSMINOFINALA ;)
User513477
23. 06. 2010 11.48
treba je it previdno v začetek tekme.če bomo igrali bunker,bo to najslabša možna izbira,kr se 90 min ne moremo niti neznamo branit.jaz bi pustu korena veni in stevanovića v igro,ki je dost bol nevaren za nasprotnikov gol.
User503675
23. 06. 2010 11.31
nevem če sem kdaj v življenju s tako nestrpnostjo pričakoval, madonič cel balkan je z nami :)
malik123
23. 06. 2010 11.17
še 4 ure pa 43 min :D po moji uri ;)
User514263
23. 06. 2010 11.16
slovenija - anglija 1:1 zda - alžirija 0:1 nepomembno kako se bo končalo , naj igrajo svojo igro pa gredo naprej.... nič bunkerja in taktiziranja ker mi potem pogorimo... borit , grizt in bo... če pa izpadejo , ne bo nikakršna tragedija , ker si moramo zapomnito DVE KOLI SMO BILI PRVI V SKUPINI in to je zgodovina srečno fantje in uživat v nogometu , ker talepši nigomet se igra pri nas najlepši nogomet se igra s srcem in uživa se v igranju , čeprav zgubiš..... se vidimo v polfinalu
wsharky
23. 06. 2010 11.12
... Ej Britania - Britania Rules The World...
User304427
23. 06. 2010 11.10
alah bo premagal amerikance mi pa bomo zgubili 2:0 Torej SLOVENIJA GRE NAPREJ.
User484069
23. 06. 2010 10.52
Glede na dosedanje rezultate naših zlatih nogometašev, moremo bit zadovoljni ne glede na izit današnje tekme. tudi če zgubijo so pokazali, da smo mala država z veliko nogometno reprezentanco. tudi američanom so pokazali da obstajamo na tej zemeljski obli. BRAVO FANTJE, POGUMO NA TEKMO-ZGUBIT NI KAJ LAHKO SAMO PRIDOBITE. SLOVENIJA GRE NAPREJ!!!