Kek: Vedno je lepo zmagati, imamo kar nekaj potenciala v ozadju

San Antonio, 21. 01. 2024 09.23 |

Slovenska nogometna izbrana vrsta je na prvi tekmi v novem koledarskem letu 2024 na gostovanju v San Antoniu dosegla zmago z 1:0 proti reprezentanci Združenih držav Amerike. Edini in obenem zmagoviti zadetek na srečanju je dosegel nadarjeni napadalec Rogaške Nejc Gradišar v 26. minuti prvega polčasa. Veseli pa predvsem dejstvo, da je slovenski selektor Matjaž Kek videl veliko dobrih stvari in dobil še boljši vpogled v bazo potencialnih reprezentantov.

Zelo dober prvi polčas, v katerem je slovensko prevlado na zelenici stadiona Toyota Field v San Antoniu z golom v 26. minuti kronal mladi Nejc Gradišar, in nekoliko slabše nadaljevanje tekme je v grobem rezime prvega obračuna naše nogometne izbrane vrste v novem letu 2024.

Slovenska reprezentanca, ki se je pod vodstvom Matjaža Keka pred dvema mesecema uvrstila na evropsko prvenstvo v Nemčiji, je pokazala veliko dobrih stvari ter potrdila razmišljanja selektorja, da imamo tudi v ozadju kar nekaj mladih nogometašev, ki nedvomno obetajo. Zgolj dva "prvokategornika" sta zavzela svoja standardna igralna položaja v začetni enajsterici na obračunu proti Združenim državam Amerike - Žan Karničnik na desnem boku in tokratni kapetan Timi Max Elšnik v osrčju zvezne vrste -, medtem ko so ostale igralne položaje dopolnili nogometaši pretežno iz slovenskega državnega prvenstva.

Timi Max Elšnik je tokrat nastopil v vlogi kapetana slovenske izbrane vrste.
Timi Max Elšnik je tokrat nastopil v vlogi kapetana slovenske izbrane vrste. FOTO: AP

Po odličnem prvem polčasu Slovenije so v nadaljevanju tekme pričakovano raven igre dvignili tudi nogometaši ZDA, ki so si priigrali nekaj priložnosti za morebitno izenačenje izida, a je na koncu ostalo pri minimalni slovenski zmagi z 1:0. Selektor Kek je po tekmi izpostavil dejstvo, da je to prva zmaga njegovih izbrancev proti izbrani vrsti ZDA in obenem pohvalil fante, da so ne glede na dejstvo, da so komaj začeli s pripravami na spomladanski del klubske sezone, prikazali zavidljivo raven fizične ter tehnično-taktične pripravljenosti.

"Vedno je lepo zmagati, posebej, ker Slovenija še ni premagala ZDA. V prvem polčasu je bilo res nekaj dobrih stvari, potem pa smo malo preveč padli. Videlo se je na koncu, da so oni bili nekaj časa več skupaj, da so odigrali nekaj več tekem. S pristopom in željo igralcev sem zelo zadovoljen, malo manj pa z zadnjimi 15, 20 minutami, ko smo fizično padli. Ampak fantje so šele na začetku priprav in to je bilo pričakovati. Vsaj sam pa mislim, da je bila to tekma, ki smo jo potrebovali. Take reprezentančne akcije so potrebne tudi za mlajše igralce in osebno bi nadaljeval s tako prakso. Prav je, da se ti fantje zberejo enkrat, dvakrat na leto, da ustvarimo nek bazen, iz katerega bomo lahko črpali, če pride do težav," je dejal Kek.

Strelec edinega zadetka na srečanju Nejc Gradišar pa je dodal: "Prva priložnost v reprezentanci in že zadetek za zmago. Na tekmi smo imeli nekaj lepih kombinacij, Američani so sicer dobro igrali, ampak mi smo bili potrpežljivi in poskušali zadeti prek protinapadov. Lepa zmaga za dobro vzdušje v ekipi. Je pa to zelo velika motivacija za naprej, saj se trdo delo vselej poplača."