Kevin Kampl praznih rok iz Berlina

Berlin, 03. 12. 2021 22.58 |

Uvodni obračun 14. kroga nemškega nogometnega prvenstva je pripadel Union Berlinu, ki je na svojem stadionu premagal Leipzig z 2:1. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je igral od 70. minute.

Union in Leipzig sta pred tekmo ločili le dve točki, drugi zaporedni poraz pa je Leipzig oddaljil od boja za mesta v evropskih tekmovanjih. Union Berlin je vpisal šesto zmago in se začasno povzpel na četrto mesto.

Domačine je v vodstvo popeljal nigerijski napadalec Taiwo Awoniyi v šesti minuti, Leipzig je izenačil sedem minut kasneje po zadetku Francoza Christopherja Nkunkuja, rezultat tekme 2:1 pa je postavil Timo Baumgartl v 57. minuti.

V soboto so na sporedu tekme Arminia Bielefeld - Köln, Bayer Leverkusen - Greuther Fürth, Augsburg - Bochum, Mainz - Wolfsburg, Hoffenheim - Eintracht Frankfurt in derbi vodilnih ekip Borussia Dortmund - Bayern München. V nedeljo sledita še dvoboja Stuttgart - Hertha in Borussia Mönchengladbach - Freiburg.