Lewandowski z 'dvojčkom' popeljal Bayern v finale

Doha, 08. 02. 2021 20.54 |

J.K., STA
0

Dva zadetka Roberta Lewandowskega sta prinesla zmago Bayernu na polfinalni tekmi svetovnega klubskega prvenstva proti egiptovskemu Al Ahliju (2:0). Bavarci se bodo za svetovni naslov v finalu udarili z mehiškim Tigresom.

Slavje nogometašev Bayerna po prvem golu Lewandowskega.
Slavje nogometašev Bayerna po prvem golu Lewandowskega. FOTO: AP

Nogometaši Bayerna iz Münchna so se prebili v veliki finale klubskega svetovnega prvenstva v Katarju. V minuli sezoni zmagovalec evropske Lige prvakov je na ponedeljkovi drugi polfinalni tekmi na stadionu Al Rajan na obrobju Dohe pred 12.000 gledalci premagal afriškega prvaka Al Ahli, gola pa je dosegel Poljak Robert Lewandowski v 17. in 86. minuti.

Bayern je pričakovano prevladoval, a moral na dokončno potrditev zmage čakati do 86. minute. Lewandowski je v prvem polčasu zadel po tem, ko je po predložku z desne strani žoga srečno prišla do Kingsleyja Comana, njegov ponesrečen strel pa je na oddaljenejši vratnici pričakal Serge Gnabry. Ta je nato nesebično zaposlil Lewandowskega, ki si je z okoli desetih metrov pripravil strel z desnico znotraj kazenskega prostora in zadel za 1:0. Manuel Neuer kljub tesnemu izidu ni imel resnejšega dela vse do konca tekme, morebitno napeto končnico pa je preprečil Lewandowski, potem ko ga je osamljenega skoraj na črti gola s fantastičnim predložkom v 86. minuti našel Leroy Sane, Poljaku pa z neposredne bližine z glavo ni bilo težko zadeti.

Bavarci, ki bodo naskakovali zgodovinski "šestorček", s katerim se lahko v nogometni zgodovini zaenkrat pohvali le še Barcelona, se bodo v četrtkovem velikem finalu pomerili z nogometaši mehiškega Tigresa. Prvak Severne in Srednje Amerike ter Karibov je na nedeljskem prvem polfinalnem obračunu premagal južnoameriškega prvaka Palmeiras z 1:0, edini gol na tekmi pa je v 54. minuti z enajstih metrov dosegel Francoz Andre-Pierre Gignac.