Konec čakanja: Torres na tekmi proti Iniesti zabil prvi 'japonski' gol

Tosu, 22. 08. 2018 17.31 |

Dolgoletni vezist Barcelone Andres Iniesta je že nekajkrat zablestel po prihodu v japonsko prvenstvo, zdaj pa se je nekdanjemu reprezentančnemu soigralcu s prvim golom v dresu Sagana Tosuja pridružil še Fernando Torres. Legendarni napadalec madridskega Atletica je Tosuju pomagal do visoke zmage ravno nad Kobejem, za katerega igra Iniesta (3:0).

Fernando Torres je (p)ostal idol navijačev madridskega Atletica tudi
Fernando Torres je (p)ostal idol navijačev madridskega Atletica tudi FOTO: AP

Na pokalni tekmi je Sagan Tosu s Fernandom Torresom izločil Vissel Kobe, za katerega igra njegov dolgoletni reprezentančni soigralec Andres Iniesta (3:0). Nekdanji član Barcelone je začel na klopi in nemočno spremljal, kako je Tosu po avtogolu Hirofumija Vatanabeja v prvem in zadetku Kazukija Anzaija v drugem polčasu pobegnil na 2:0.

Obračun se je po prihodu Inieste na zelenico končal s Torresovim prvencem v dresu novega kluba, ki ga je nekdanji napadalec Atletico Madrida prispeval v 84. minuti in poskrbel za delirij na tribunah ‒ navijači Tosuja so na njegov gol čakali več kot 600 minut, kolikor jih je 34-letnik po rodu iz Fuenlabrade preživel na zelenici.

Tosu se sicer v prvenstvu na 16. mestu z 22 točkami trenutno bori za obstanek, medtem ko Iniestov Kobe drži četrto mesto in ima kar 14 točk več od sredinega nasprotnika, a to jim na pokalnem obračunu več kot očitno ni prav nič pomagalo.