Kosič na kolena spravil nekdanje delodajalce, Celje za zmaji le še dve točki

Ljubljana, 13. 06. 2020 19.44 |

Nogometaši Celja so v Stožicah v 27. krogu Prve lige pred praznimi tribunami z 1:0 premagali vodilno zasedbo – NK Olimpijo. S tem so varovanci Dušana Kosiča zaostanek za zmaji zmanjšali le na dve točki. Edini zadetek na dvoboju vodilnih ekip je že v 9. minuti dosegel Mitja Lotrič. Zmaga za trenerja gostov je še toliko slajša, saj je nekoč sedel prav na klopi Olimpije.

Domačini so v 73. minuti imeli na voljo 11-metrovko, ki pa jo je zapravil Endri Čekiči oz. bolje zapisano: poskus Albanca je zaustavil gostujoči vratar Matjaž Rozman. Lotrič je zmagoviti zadetek dosegel po veliki napaki Olimpijine obrambe.

Dušan Kosič se v Celje vrača z nasmeškom na ustih.
Dušan Kosič se v Celje vrača z nasmeškom na ustih. FOTO: Damjan Žibert

Celjani so bolje začeli in v uvodnih minutah je imel več dela Nejc Vidmar. Pred Dariem Vizingerjem so domači žogo izbili v kot, v sedmi minuti pa se je pred golom sam znašel prav Vizinger, toda s kakšnih 12 metrov je žogo poslal tik ob vratnici. A zapravljena priložnost ni zmedla gostov, domača obramba je v uvodu delovala precej zmedeno, kar je znal kaznovati Mitja Lotrič. V deveti minuti je spretno prišel do žoge pred ljubljanskim golom in nato matiral Vidmarja. Pozneje je do nekaj priložnosti prišla tudi Olimpija. A ni bila posebej nevarna za Matjaža Rozmana, po akciji Maria Jurčevića in strelu Vukušića iz bližine je žogo ujel, Miral Samardžić jo je v 30. minuti poslal daleč čez gol. Pri Celjanih je nato Luka Kerin s kakšnih 18 metrov meril nevarno, Vidmar je žogo s težavo odbil. V 41. minuti so domači obstali, misleč, da bo stranski sodnik pokazal prepovedan položaj, Kerin pa je nato v nadaljevanju akcije zadel le vratnico. Bi pa lahko tudi Olimpija polčas končala bolje, toda po natančni podaji Luke Menala v 39. minuti je osamljeni Vukušić na daljši vratnici kakšen meter pred golom zgrešil žogo in ostalo je pri 0:1.

Endri Čekiči (levo) je v drugem polčasu zapravil enajstmetrovko.
Endri Čekiči (levo) je v drugem polčasu zapravil enajstmetrovko. FOTO: Damjan Žibert

Začetek drugega polčasa pa je bil bolj ljubljanski. A ne Tomislav Tomić s kakšnih desetih metrov ne Čekiči po poskusu od daleč v prvih desetih minutah nista bila dovolj nevarna, pa tudi ne Vukušić v 60. minuti. Pri Celjanih pa je prvič Vidmarja resneje ogrel Lotrič v 58. minuti. Čekiči je po prodoru in padcu na robu kazenskega prostora v 66. minuti zahteval najstrožjo kazen, a je sodnik le odmahnil z roko. Do strela z bele točke pa so domači prišli šest minut pozneje, ko je po padcu Vukušića in posredovanju Josipa Ćalušića Nejc Kajtazovič pokazal na belo točko. Toda zmagovalec dvoboja Čekiči – Rozman je bil celjski vratar, ki je prebral namero domačega napadalca in žogo odbil. V naslednji akciji pa je na drugi strani ob posredovanju Vidmarja padel Nino Pungršek, a mu je sodnik zaradi simulacije pokazal rumeni karton. Ob koncu tekme so bili domači vseeno blizu izenačenju, toda v 82. minuti sta se ob dveh poskusih Olimpije iz bližine najprej izkazala vratar Rozman, potem pa je z golove črte žogo izbil še Amadej Brecl. Olimpija je imela sicer v zadnjih minutah premoč, Celjanom pa je uspelo obdržati mrežo nedotaknjeno in se veseliti treh velikih točk.