Kovač pri Monacu debitiral s točko

Monte Carlo, 23. 08. 2020 19.03 |

Francoski nogometni prvoligaši so končali nepopolni uvodni krog nove, 83. sezone. Monaco je pod vodstvom novega stratega, Hrvata Nika Kovača, kljub terenski prevladi remiziral z Reimsom (2:2).

Kovač (na fotografiji) se je po vodenju frankfurtskega Eintrachta in münchenskega Bayerna podal v Francijo. FOTO: AP

Monaco, ki je zamenjal pet trenerjev v zadnjih dveh letih, je po 21 minutah izgubljal že z 0:2, potem ko sta zadela Boulaye Dia (5. minuta) in El Bilal Toure (21.). Axel Disasi je tik pred polčasom zmanjšal zaostanek, Benoit Badiashile pa je v 55. minuti postavil končni izid.

Lorient je po preobratu v drugem polčasu s 3:1 ugnal Strasbourg, Nimes pa s 4:0 Brest. V zadnji tekmi kroga je Nice premagal Lens z 2:1. Angers je že v soboto v gosteh premagal Dijon z 1:0, Lille in Rennes pa sta se razšla z 1:1. Uvodna tekma prvenstva med Bordeauxom in Nantesom se je končala z 0:0.

Sezono bi sicer morala odpreti Marseille in Saint-Etienne, a so dvoboj zaradi štirih pozitivnih nogometašev na novi koronavirus pri gostiteljih prestavili za nedoločen čas. Prvi krog nove sezone je tudi sicer osiromašen, zaradi evropskih obveznosti so prestavili tudi tekmo PSG proti Metzu in Lyona proti Montpellieru. Že nekaj dni pred začetkom je bilo tudi jasno, da je bilo v pripravah na sezono 2020/21 37 pozitivnih primerov na novi koronavirus, vendar po pravilih francoske lige tekme prestavijo šele, če je v posamezni ekipi presežejo tri okužbe.