Verona, 17. 02. 2019 16.40 |

Tekma 24. kroga Serie A med ekipo Spal, za katero je igral tudi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić in Fiorentino (1:4), je ponudila kar nekaj kosti za glodanje kritikom video tehnologije VAR. Prvič so jo v Italiji uporabili za razveljavitev gola zaradi tega, ker je bil na drugi strani storjen prekršek. Milanski Inter, novi kapetan je Slovenec Samir Handanović, je pred domačimi gledalci ugnal Sampdorio (2:1).

Jasmin Kurtić FOTO: Damjan Žibert

Ta scenarij je bil verjeten, odkar so predstavili in uvedli tehnologijo, ki naj bi odpravila vsaj večino napak. Spal, vseh 90 minut je za gostitelje igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, je povedel z 2:1 s povsem regularnim zadetkom Mattie Valotija po protinapadu. Sodnik pa je, kot poroča STA, z VAR pregledal sporno situacijo pred tem, ko je Felipe Dias v kazenskem prostoru spotaknil Federica Chieso. Sodnik je dosodil najstrožjo kazen za Fiorentino, kar je avtomatsko pomenilo, da gol Spala ne bo obveljal. Fiorentina, ki je z bele točke nato sama povedla z 2:1, je zatem zmagala s 4:1.

Prav tako bo nekaj pozornosti požel tudi časovni vidik vsega skupaj. Prekršek nad Chieso se je zgodil na 72:45 minute tekme, Valoti je zadel v 73:20 minute, sodnika pa osebje, zadolženo za VAR, ni poklicalo do 74:55 minute. Odločitev za razveljavitev Spalovega gola in dosoditev najstrožje kazni je prišla šele pri 76:33 minute.

Izidi, 24. krog:
Atalanta - Milan 1:3 (1:1)
Freuler 33.; Piatek 45., 61., Calhanoglu 55.
Josip Iličić (Atalanta) igral vso tekmo.

Juventus - Frosinone  3:0 (2:0)
Dybala 6., Bonucci 17., Ronaldo 63.
Luka Krajnc je bil na klopi Frosinoneja.

Cagliari - Parma  2:1 (0:1)
Pavoletti 66., 85.; Kucka 40.
RK: Pedro 90./Cagliari
Valter Birsa (Cagliari) je poškodovan; Leo Štulac (Parma) je igral do 64. minute.

Spal - Fiorentina  1:4 (1:1)
Petagna 36.; Fernandes 44., Veretout 79./11-m, Simeone 80., Gerson 88.
Jasmin Kurtić (Spal) je igral vso tekmo.

Inter - Sampdoria   2:1 (0:0)
D'Ambrosio 73., Nainggolan 78.; Gabbiadini 75.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo; Vid Belec (Sampdoria) je bil na klopi.

Napoli - Torino 0:0