Kriza Reala vse globlja: tokrat je galaktikom mero sredi Madrida vzel (še) Levante

Ljubljana, 30. 01. 2021 18.02 |

Krizi, v katero je zapadel madridski Real na začetku koledarskega leta 2021, ni videti konca. Tokrat so galaktiki na domačem stadionu Alfreda Stefana nič kaj galaktično izgubili tekmo 21. kroga španske La lige proti Levanteju (1:2). Četa Zinedina Zidana, ki tudi tokrat zaradi okužbe z novim koronavirusom ni bil prisoten ob zelenici, je sicer od devete minute igrala z igralcem manj, saj je bil izključen osrednji branilec Eder Militao.

Courtois je v 64. minuti zaustavil enajstmetrovko, a se mu je ta s krasnim zadetkom maščeval četrt ure pozneje. FOTO: AP
Tokratna olajševalna okoliščina za poraz Reala ni le zgodnja izključitev Militaa, pač pa tudi številne težave s poškodbami, saj so manjkali poškodovani Sergio Ramos, Federico Valverde, Daniel Carvajal, Rodrygo, Nacho in Lucas Vazquez.

A kljub izključitvi bi Real proti Levanteju lahko odnesel bistveno več. Marco Asensio je namreč le štiri minute po izključitvi Ederja Militaa (9. minuta tekme) iz hitrega protinapada s spretnim zaključkom z desne strani poskrbel za vodstvo Madridčanov. Tega je beli balet uspešno zadrževal do 32. minute, ko je na 1:1 izenačil izkušeni Levantejev vezist Jose Morales. 33-letnik je s fenomenalnim strelom s polvoleja izkoristil natančno podajo Jorgeja Miramona za veliko veselje gostov. Ti so nato zavladali na zelenici, v drugem polčasu imeli imenitno priložnost za vodstvo, a je belgijski vratar Thibaut Courtois v 64. minuti teme zaustavil strel z bele točke napadalcu Martiju Rogerju. Napako je Roger popravil slabih 15 minut pozneje, ko je izkoristil podajo Makedonca Enisa Bardhija in spretno matiral tokrat nemočnega Courtoisa. Levante je tako prišel do (šele) šeste zmage sezone, Real pa po 20 odigranih tekmah ostaja pri 40 točkah in 12 zmagah.

Galaktiki – tokrat jih je še drugič zapored vodil David Bettoni – so v koledarskem letu 2021 odigrali štiri tekme, njihova statistika pa je naravnost porazna: zbrali so namreč le dve zmagi, en remi in kar tri poraze. In to še kako boleče: prvi je prišel v polfinalu španskega superpokala, drugi proti tretjeligašu v kraljevem pokalu, zdaj pa se krizno obdobje pozna še v La Ligi. Za Atleticom, ki ima kar dve tekmi manj, galaktiki zaostajajo za sedem točk.

+1
Bravo culerji, pomagali smo 24ur pridobiti 200+ komentarjev na jadan realov članek. Čestitke.
TEDO84bv0MEDO
31. 01. 2021 13.09
+1
Mene bolj zanima, kaj bo danes ob pol petih pokazal Liverpool na obisku pri West Ham.
samomojemnenje
31. 01. 2021 13.29
31. 01. 2021 13.07
+3
Pereza nič ne briga za Real, on vso pozornost in denar za podkupnine namenja superligi.
gogi_
31. 01. 2021 12.56
+5
Hala pejt rajs na wc namesto papirja. Nihce ne jemlje navijacev reala resno. Odpusti jim saj ne vedo kaj delajo.
HALAcR7
31. 01. 2021 12.53
-9
215 komentarjev od tega 200 slamantih kollerikoc,anti ,domej,renica,samo....in podobni slamnati bedaki
Od Halerja ati
31. 01. 2021 12.57
+6
in gooooool. Levanteeee hahaha štej komentarje se naprej. 201komentar hejterjev hihihi Barca nima denarja pa poglej lestvico... kaj bi sele blo ce bi ga mela. zacni navijat za Alcoyone bos bolj srecen 🤣🙊
HALAcR7
31. 01. 2021 13.30
-6
31. 01. 2021 14.10
+5
Bedak Real 🤣🤣 kako lahko tako grdo klices svoj klub 🙊 niso si zasluzli da jih maš tako hrdo kljub blamažam. ne bit jezen no. vse bo vredu ❤
HALAcR7
31. 01. 2021 12.51
-10
Slamnati bedaki rajši se sekirajte da vam varcelona ne bankrotia in če boste sploh speljali tekmovanje do konca,messiju moraj ispalcati v 4 leta 555milijonov toliko o zvestobi klubu,,,,,kateri klub mu bi dal toliko noben tako da bo ostal pri podkuplivcem
Johnny_J
31. 01. 2021 13.16
+3
30.01.2021, 19:52:31 0 Škoda ker nasprotniki barce ne igrajo enako kot proti atm in realu. Slednja poskušajo vsi zmagat, medtem ko proti barci napadalci ne obstajajo.
Anticripstoned
31. 01. 2021 12.09
+7
ATM mora igrati še enkrat z Realom in Barco...toje -6 točk tako da je vse možno....moja napoved 1. Barca 2 Atm 3Sevilla 4 RMad
31. 01. 2021 12.14
+4
Dokaj optimistična in smela napoved. Jaz pa kljub vsemu, še ne bi odpisal Reala. Tudi prej je bil v krizi, pa je potem dobil pet tekem zapored, tudi v LP in si tako zagotovil celo prvo mesto v skupini. Za Barco pa bomo že danes videli, česa je sposobna. Tekmec je ravno pravi.
resnicaosvobaja
31. 01. 2021 12.15
+1
Te tekme so nepomembne....Real dobil oba derbija in kje je ? Prvenstvo se osvaja proti "nepomembnim" ekipam.
Konan
31. 01. 2021 12.39
+4
Barca lahko danes zmaga samo v primeru da ne sodi realov sodnik, tako kot zadnjic
Jules12
31. 01. 2021 13.06
+3
Zal sodi danes Mateu Lahoz, ceprav je zadnjih nekaj tekem z Barcelono dokaj ok sodil
Konan
31. 01. 2021 15.23
-1
Potem se jim pa slabo piše, boš videl kako bo dopuščal grobo igro , messija bodo spet tepli vso tekmo, potem bo malo popizdil in bo takoj karton, dobra taktika sodnikov ni kaj
Johnny_J
31. 01. 2021 12.06
+7
Danes se izenačijo na drugem mestu, čez 14 dni bo barca prevzela primat na drugem mestu... Baba vanga
+5
Kollerik
31. 01. 2021 12.27
+5
Strinjam se, da bomo danes zvečer videli tisto realno moč Barce. Ali je, ali ni....
Johnny_J
31. 01. 2021 13.15
+4
Lima33
+5
Baje, da gre Zidane na posojo v Juventus...
+5
Podarim novo šolsko roza torbo Real Madrida za prvo triado ( Realov grb s križem ) zaradi šikaniranja otrok, ki navijajo za Arsenal
31. 01. 2021 11.52
+7
Je potrebno še enkrat ponoviti mojo izjavo pred sezono ? Barcelona se mora znebiti Bartomea, Real pa Zidana... oba kluba bosta vseeno trpela a kdor bo to storil kasneje ,bo na slabšem
Kollerik
31. 01. 2021 12.01
+5
Če bi Perez hotel, bi se znebili tudi Zidana. Tako, da lahko v svojo enačbo pri Realu kot problem vključiš tudi Pereza. Toda nekaj se pisari, da se že išče zamenjava za Zizuja. Čudno bo, če se uprava Reala tudi tokrat ne bo odločila za menjavo trenerja.
31. 01. 2021 11.41
+2
O butasti...kdo je najboljši v Madridu ti je menda jasno ?
+6
Sem pogledal posnetek, ker včeraj nisem mogel gledati. Penal res malo smešno dosojen, rdeči karton Militau pa upravičen, glede na to, da ga je zrušil iz hrbta in je bil zadnji igralec. Čeprav je meni to malo mimo, da se daje rdeči za prekrške, če si zadnji. Ampak taka so pravila. Tisto, ko ga je brcnil v glavo, pa ne moremo govoriti o nameri, saj igralec ni mogel umakniti noge. Tisti prekršek nad Viniciusom pa je itak klasični rumeni. To se počne, da se zaustavi proti napad. V takih primerih se igralci poslužujejo vsega, od vlečenja za dres, do držanja okoli pasu ali ramen in če ni zadnji, se dodeli rumeni karton.
31. 01. 2021 11.39
+1
Jaz sem bolj obratnega mnenja...penal ja , rdeči ne zaradi Varana. Zakaj bi pri penalu gledal težišče in ne telesa, kot pri prepovedanem položaju ?
31. 01. 2021 11.57
+5
Varane je bil nekoliko bolj desno in ne bi mogel vplivati na napadalca, mogoče s kakšnim res sanjskim drsečim štartom, ki pa bi moral biti res eksploziven. Pri penalu pa je bil igralec v trenutku spotikanja še dokaj ven iz kazenskega. Kaj pa vem, tako se mi zdi oz. imam takšno mnenje. Če pa bi pri rdečem potegnili črto in gledali kot pri offsidu, potem pa vsekakor ne bi smela biti izključitev.
31. 01. 2021 12.04
+2
Kollerik
+2
Napadalec Leganesa je v trenutku spotikanja z nogo že stal na črti kazenskega, kar se je videlo na počasnem posnetku. To bi naj bil po mnenju komentatorja vzrok za odločitev o penalu.
Kollerik
+6
Po drugi strani pa so Asensiu priznali zadetek ne glede na predhodno napravljen prekršek nad enemu od Leganesovih igralcev. V primeru Barce se spomnem, da so sankcionirali tudi takšen prekršek z razveljavitvijo zadetka. Vendar ne vedno.
31. 01. 2021 12.21
+5
To je čudno glede teh prekrškov ali rok pred akcijo za gol. Se spomnimo, ko so zadnjič priznali gol Barce, ko je Bousqets igral z roko in potem je Griezmann stekel v kontro, podal Messiju in je bil gol. Pa VAR ni šel gledat roke Bousqetsa. In je reporter rekel, da VAR tega ne gleda. Par dni nazaj pa na tekmi Tottenham-Liverpool enaka situacija, roka na svoji polovici in potem podaja v kontro in gol Salaha, pa je šel VAR gledat roko in je razveljavil zadetek. Zdaj pa vedi kaj prav. In je tudi reporter rekel, da ne bo VAR posegal, pa je vseeno posegel. Čudna so ta pravila, ki si jih razlaga vsak sodnik drugače.
31. 01. 2021 12.22
+3
Pri doseženem golu Barcelone VAR pregleda vse mogoče sporne situacije za 3 minute nazaj....zadnjič so pri Messiju z VARom šli nazaj v 1. polčas...
31. 01. 2021 11.26
+5
Real Madrid....kaj lahko stori ? Najprej naj se ne istoveti s kraljevim, baletom in galaktiki, ker delajo sramoto kralju, plesu in NASI
31. 01. 2021 11.20
+1
Real je kot Barcelona...oba kupujeta igralce za posojo drugim klubom
gogi_
31. 01. 2021 11.14
+10
Biti navijac reala je kot biti papir na wc ju.
+2
Isto kot navijači Huesce. ampak papir franconerov je trislojni
alien8potnik
31. 01. 2021 10.49
+6
to postaja neznosno. jaz imam zidana, ki je dobesedno odpihnil celo generacijo mladih talentov (prodal ali jih poslal na izposojo) resno poln kufer. ves denar, ki ga je zagonil za okrepitve (hazard, mendy, jović, militao itn.) je šel v luft! on bi igral z večno ena taistimi. resda sta modrić in kroos kapaciteti, a to ne gre. pa forsiranje tega mendyja! reguillon pa v angliji. da o ashrafu raje ne bi. forsiranje viniciousa, brahim diaz pa v italiji (ki je za mene absolutno boljši). odegaard v angliji. ta zidane je preprosto utrgan. on bi iz rm naredil francosko ekipo najraje. ja, vsaj pol bi imel francozov. saj bo tako - mbappe in camavinga itn. ok, če slednja prideta, nič ne rečem. ampak mendy! ki v napadu ni sposoben sproducirat niti ene uporabne podaje. skrije se lahko pred nekdanjim marcelom. skratka, obup. upam, da zidane odleti junija. in da bo rm začel graditi novo poglavje na mladi perspektivni generaciji.