Kurtićev gol premalo za uspeh proti Milanu, Sassuolo namučil Juventus

Rim, 15. 07. 2020 21.29 |

V 33. krogu italijanskega nogometnega prvenstva so odigrali sedem tekem. Parma je na San Siru povedla z golom Jasmina Kurtića, a je na koncu Milan slavil prepričljivo zmago (3:1). Največ golov je padlo na tekmi Sassuola in Juventusa, kar šest. Juve je vodil z 2:1, a nato tudi zaostajal za gol, tekma se je končala brez zmagovalca (3:3).

Na lestvici Serie A ostaja brez sprememb na prvih štirih mestih. Juventus je v vodstvu, Atalanta je na drugem mestu (tekmo so Josip Iličić in soigralci odigrali v torek, visoko so premagali Brescio s 6:2), na tretjem Lazio, na četrtem pa milanski Inter (zmaga proti Torinu s 3:1). Juventus in Lazio sta tekmo odigrala danes, prav tako tudi Parma, ki se je pomerila z Milanom. Vsi goli na San Siru so padli v drugem polčasu. Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki je odigral celo tekmo, je dosegel gol že na drugi zaporedni tekmi v prvenstvu, uspešen je bil v 44. minuti. A so gostitelji nato ekspresno dosegli dva zaporedna gola, najprej v 55. minuti Franck Kessie, le tri minute kasneje je bil uspešen še Alessio Romagnoli, končni izid pa je postavil Hakan Calhanoglu v 77. minuti.

Bologna in Napoli sta remizirala (1:1), Sampdoria pa je s 3:0 odpravila Cagliari. V sedmi minuti je Kostas Manolas goste povedel v vodstvo, izenačenje pa je ob koncu tekme, v 81. minuti zagotovil domačim Musa Barrow. Valter Birsa je bil v začetni postavi Cagliarija in je igral do 78. minute, ko ga je zamenjal Mattiello. Za gostitelje je že v osmi minuti zadel Manolo Gabbiadini, nato pa je še dva gola dodal Federico Bonazzoli (40. in 53.).

Statistika Jasmina Kurtića na tekmi Milan - Parma
Statistika Jasmina Kurtića na tekmi Milan - Parma FOTO: Sofascore.com

Od večernih tekem je bilo najbolj zanimivo na tekmi Sassuola in Juventusa, ko sta moštvi skupaj dosegli šest golov. Stara dama je začela silovito, že v 5. minuti je gol dosegel Danilo, v 12. minuti je bilo že 2:0 za goste, uspešen je bil Gonzalo Higuain. Še v prvem polčasu je izid znižal Djuričić v 29. minuti, v drugem polčasu pa je Berardi v 51. izid izenačil. Le tri minute kasneje je zadišalo po presenečenju, v 53. minuti je Sassuolo vodil po golu Caputa. Juventus je hitro odgovoril z golom Alexa Sandra v 64. minuti. Gostje so bili do konca tekme boljši tekmec, a je ostalo pri remiju.

Statistika tekme Sassuolo - Juventus
Statistika tekme Sassuolo - Juventus FOTO: Sofascore.com

Lecce je doma izgubil proti Fiorentini (1:3),  za zmagovalce so gole dosegli Chiesa v šesti, Ghezzal v 38. in nato še Cutrone v 40. minuti. Žan Majer je za domače moštvo igral do 72. minute. Pri Fiorentini je Pulgar zapravil enajstmetrovko v 11. minuti. Lazio je le remiziral v gosteh proti Udineseju (0:0), Roma pa je doma premagala Verono (2:1), Veretout v 10. in Džeko v 45 sta bila uspešna za Rimljane, Pessina je v 47. minuti izid še znižal, nato se izid ni več spremenil.

AC Milan - Parma 3:1 (0:1)
Kessie 55., Romagnoli 59., Calhanoglu 77.; Kurtić 44.
Bologna - Napoli 1:1 (0:1)