Kurtićev Paok med 16 v Konferenčni ligi

Ljubljana, 25. 02. 2022 00.08 |

V kvalifikacijah za osmino finala v nogometni Konferenčni ligi so igrali trije klubi s slovenskimi nogometaši. Med 16 pa se je od teh prebil le Paok Jasmina Kurtića.

Dvoboj Paoka in Midtjyllanda je po zmagi Dancev na prvi tekmi z 1:0 danes moral v podaljšek, potem ko so Grki redni del tekme dobili z 2:1. Za Grke sta zadela Andrija Živković in Vierinha, za Dance pa Daniel Hoegh v 80. minuti in tako izsilil podaljšek. V tem odločitve ni bilo, tako da so sledile enajstmetrovke. Pri teh so bili Grki stoodstotni, zadnjo, peto, za potrditev zmage je zadel Jasmin Kurtić, ki je igral celo tekmo.

Obračun praške Slavie in Fenerbahčeja je dobila prva. Na prvi tekmi je zmagala s 3:2, na povratni, na kateri Miha Zajc zaradi kartonov ni igral za Turke, pa prav tako s 3:2. Yira Sor je zadel dvakrat za Slavio.

Dunajski Rapid z Dejanom Petrovičem, ta je danes igral od 81. minute, je imel s prve tekme proti Vitesseju prednost z 2:1, danes pa so Nizozemci že v tretji in 19. minuti dosegli gola, ki sta jih popeljala med 16.

V osmino finala so se prebili še Bodö/Glimt, ki je izločil Celtic Glasgow (prva tekma 3:1, druga 2:0), Marseille, ki je bil boljši od Karabaha Agdama (3:1, 3:0), PSV, ki je ugnal Maccabi Tel Aviv (1:0, 1:1), Partizan, ki je izločil praško Sparto (1:0, 2:1), in Leicester City, ki je premagal Randers (4:1, 3:1). Žreb parov osmine finala bo v petek.