Olimpija v zaključku tekme le strla žilave Maltežane

Ljubljana, 22. 07. 2021 19.41 |

Nogometaši Olimpije so v drugem krogu kvalifikacij konferenčne lige na stadionu Športnega parka Šiška premagali malteško zasedbo Birkirkara F.C z 1:0. Edini gol na tekmi je v 78. minuti zabil Mustafa Nukić, sicer poletna okrepitev zmajev. Povratni obračun bo čez teden dni na Malti.

Nogometaši Olimpije so odigrali prvo uradno srečanje v sezoni 2021/2022, Birkirkara pa je v prvem predkrogu kvalifikacij izločila La Fiorito iz San Marina s skupnim izidom 2:1. Najnevarnejša akcija domačih v prvem polčasu se je zgodila že v uvodnih trenutkih. Debitant v zelenem dresu, Mustafa Nukić, se je v peti minuti sam znašel pred vratarjem gostov, Danielom Fernandesom iz Portugalske, ki je po ne najbolje sproženem strelu uspešno posredoval. Zmaji pod vodstvom novega trenerja Save Miloševića so že v 21. minuti ostali brez kapetana Timija Maxa Elšnika, zaradi njegove poškodbe je moral v igro Nik Kapun.

V nadaljevanju je imela nekaj več pobude Olimpija, vendar ni imela res nevarne akcije. Še najbližje kakšni možnosti za uspeh je bil Sava Petrov v 37. minuti s strelom z leve strani kazenskega prostora, a je bil Fernandes na mestu. Ta je z boksanjem posredoval tik pred koncem polčasa, ko je v kazenski prostor podal Tomislav Tomić.

Tudi drugi polčas ni prinesel sprememb na igrišču, Olimpija je bil podjetnejša, a je jalovo napadala. V 59. minuti je bilo vroče v kazenskem prostoru gostov, Tomić je sprožil, Enrico Pepe je bil na tleh, žoga ga je zadela v roko, a sodnik igre ni ustavil. Se je pa prekinitev igre zgodila v 78. minuti, ko je Nukić preigraval v kazenskem prostoru. Ob njem je bila trojica igralcev gostov, s tretjim strelom pa je žogo vendarle spravil v mrežo.

Statistika tekme Olimpija – Birkirkara
Statistika tekme Olimpija – Birkirkara FOTO: Sofascore.com

Kmalu zatem je Svit Sešlar sprožil mimo vratnice, v 85. minuti pa je izjemno streljal Portugalec v zelenem dresu, Aldair, a je žogo zaustavil prečnik vrat. V sodnikovem podaljšku je žoga v roko zadela Ganca Erica Boakyeja v kazenskem prostoru gostiteljev, a tudi v tem primeru ni bilo enajstmetrovke.

Olimpija bo ob morebitnem napredovanju igrala proti makedonskemu Škupiju ali portugalski Santa Clari. Ljubljančani so bili v prvem krogu kvalifikacij za novoustanovljeno evropsko tekmovanje prosti, v nedeljo, 18. julija, pa bi morali igrati v prvem krogu domačega prvenstva, a je bila tekma z Domžalami zaradi evropskih obveznosti tega kluba prestavljena.

NK Olimpija – Birkirkara F.C. 1:0 (0:0)