Atletico še naprej melje, Oblak zaklenil vrata, Barcelona tokrat brez težav

San Sebastian, 22. 12. 2020 17.32 |

Nogometaši Atletica iz Madrida so na zahtevnem gostovanju pri Real Sociedadu v drugem polčasu prišli do dveh zadetkov, ki sta bila dovolj za nove tri točke. V polno sta merila Mario Hermoso in Marcos Llorente. Jan Oblak v vratih gostov je igral vso tekmo in ni prejel zadetka. Kasneje je Barcelona v Valladolidu brez težav slavila s 3:0, Villarreal pa je remiziral z Athletic Bilbaom (1:1).

Statistika Jana Oblaka proti Real Sociedadu.
Statistika Jana Oblaka proti Real Sociedadu. FOTO: Sofascore.com

Dovolj o zanimivosti prvega polčasa v San Sebastianu, kjer je eno od presenečenj sezone Real Sociedad gostilo vodilno ekipo španske La Lige Atletico Madrid, pove podatek, da ne eni ne drugi niso sprožili v okvir nasprotnika. Jan Oblak v vratih gostov tako ni imel dela, enako pa na drugi strani velja za vratarja Baskov Alejandra Remira

V drugem delu pa je bilo zatišja hitro konec. V 49. minuti je Yannick Carrasco izvedel prosti strel in z natančno podajo našel Maria Hermosa, ki je uspel premagati Nemira za vodstvo gostov. Nato smo znova spremljali izenačen boj brez pravih priložnosti, ki ga je v 74. minuti z odličnim zadetkom dokončno odločil Marcos Llorente. Real Sociedad je tekmo končal s skoraj 60-odstotno posestjo žoge, a kaj ko je vsega skupaj zmogel le en strel v okvir Oblakovih vrat. Slovenski čuvaj mreže tako ni imel veliko dela in je vpisal novo ničlo.

Atletico ima po novem uspehu znova tri točke več od mestnega tekmeca Reala, ob tem pa ima tudi tekmo manj. Zmaga nad Realom iz Sociedada je bila sicer 300. na 499 tekmah za Diega Simeoneja na klopi Colchonerosov, s čimer je najuspešnejši južnoameriški trener v zgodovini španskega prvenstva.

Barcelona je v Valladolidu tekmo odprla odlično. V 21. minuti je dlani Jordija Masipa  z natančnim strelom, ki bi zagotovo končal v mreži, ogrel Lionel Messi. Sledil je kot, po katerem je prav Argentinec lepo zaposlil Clementa Lengleta, ta pa je z glavo meril ravno dovolj natančno, da je bil Masip tokrat brez možnosti. Na 0:2 je v 35. minuti povišal Martin Braithwaite, ki je dočakal odlično podajo Sergina Desta z desne strani in nato žogo zgolj poslal v mrežo Valladolida. Blaugrana je tako na odmor odšla z ugodno prednostjo. V nadaljevanju je edini gol dosegel Messi, ki je izid srečanja postavil po sijajni asistenci Pedrija s peto.

Katalonci so z zmago skočili na peto mesto, ob tekmi manj imajo za Villarrealom, ki je tokrat z 1:1 remiziral proti Athletic Bilbau, dve točki zaostanka. Enako število točk kot rumena podmornica ima tudi že omenjeni Real Sociedad, ki je v primerjavi z Villarrealom odigral še tekmo več.