Nogomet

La liga pred durmi: sodniki ne bodo kaznovali pljuvanja po igrišču in objemanja po golu

Sevilla, 11. 06. 2020 13.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Španska nogometna liga se vrača v pospešenem ritmu. V naslednjih 35 dneh bodo ekipe odigrale 110 tekem oziroma preostalih enajst krogov. Vse skupaj se začenja z mestnim derbijem med Sevillo in Betisom, osrednja pozornost pa bo namenjena nastopu vodilne Barcelone na Mallorci in obračunu drugouvrščenega Real Madrida in Eibarja. Atletico Madrid našega Jana Oblaka, ki se bo do 19. julija, ko je na sporedu zadnji krog, boril za uvrstitev med prve štiri ekipe in nastop v Ligi prvakov v naslednji sezoni, bo prvo tekmo po skoraj trimesečnem premoru zaradi pandemije novega koronavirusa odigral na vročem terenu Athletica v Bilbau.

Jordi Alba
Jordi Alba FOTO: AP

Moštva bodo morala spoštovati nove protokole oziroma pravila, ki jih narekujejo ukrepi za zajezitev širitve okužb. Tako si bodo morali igralci obvezno med polčasoma preobleči drese, prepovedano je rokovanje pred tekmo, sodniki v Španiji pa so sklenili, da ne bodo z rumenimi kartoni kaznovali igralcev za pljuvanje po igrišču in objemanje po zadetkih. Gostujoča ekipa bo prišla na stadion v dveh ali več avtobusih, saj mora biti razmak med igralci znotraj istega vozila vsaj dve vrsti sedežev. Podobno velja tudi za letalo, ki bo moralo biti prej razkuženo. Za domače igralce je priporočeno, da se na stadion pripeljejo z lastnim prevoznim sredstvom. Stadioni bodo razdeljeni na tri cone. Zelena bo obsegala slačilnice, sobe in hodnike oziroma tunele na igrišče. Modra bo označevala preostanek stadiona, se pravi del tribune za direktorje ter pozicije za snemalce. Rdeča cona pomeni okolica stadiona, kjer se zadržujejo varnostniki, policija ter televizijske enote. 

Skupno je lahko na stadionu največ 241 ljudi; 102 osebi v zeleni coni, 107 v modri in 32 v rdeči. Na stadionu bo še pet sodnikov, štirje pobiralci žog, dva šefa varnosti, dva delavca za igrišče ter šest predstavnikov Rdečega križa. LaLiga bo dovolila prisotnost ob igrišču 14 fotografom, šestim pišočim novinarjem, petim radijskim delavcem in štirim predstavnikom televizij prek pravic prenosov. Gledalcev seveda ne bo na stadionih, čeprav vodstvo LaLige po tihem računa, da bi se ti v omejene številu lahko vrnili ob koncu tekmovanja. Na stadionih bo točno po minuti in 20 sekundah iz zvočnikov 30 sekund odmevalo ploskanje kot zahvala zdravniškim delavcem.

V primeru, da bi zdravniški testi za novi koronavirus, ki se bodo izvajali redno, pokazal pozitiven rezultat pri igralcu ali osebju ekipe, bo ta nemudoma izoliran, s posebno analizo, imenovano Mediacoach, pa bodo odgovorni pregledali, s katerimi igralci je bila tista oseba v stiku več kot pet minut in bo morala na testiranje.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Dado57
11. 06. 2020 19.06
+3
Ne vem kakšni so občutki nogometašev,ko igrajo pred praznimi tribunami,meni je bedno,da ni enega gledalca na stadionu za recimo 50000 ljudi. Kdo bi umrl med tekmo ,če bi lahko bilo na tekmi 5000 ljudi. Nihče! Vzdušje bi bilo pa vseeno drugačno.
samomojemnenje
11. 06. 2020 20.08
+3
Verjetno ne bi bil problem zložiti 5000 ljudi na stadion. Vprašanje pa je, po kakšnem ključu bi jih izbrali. Kdor prvi pride? Težko, ker bi se drenjali. Žreb prijavljenih? To bi mogoče šlo. Vstopali bi verjetno dva metra narazen, po koncu tekme pa bi vsi skupaj navalili na izhode. Sicer imajo veliki stadioni veliko vhodov in izhodov. Bi bilo izvedljivo, je pa vprašanje koliko bi se tudi klubu izplačalo. Najem dodatnih varstvenikov, reševalci, policija, vse to mora klub plačati. Ne vem, pametne glave že vedo kako mora biti.
samomojemnenje
11. 06. 2020 15.08
+10
Najvažnejše je to, da ne bodo kaznovali pljuvanja. Ker če bi ga, vprašanje, če bi se katera tekma lahko končala, ker bi bili vsi kaznovani. Ali večina. 👀😜