
Statistični model Mednarodnega centra za športne študije je januarja lani Laminu Yamalu pripisal vrednost 180,3 milijona evrov, letos pa je ta znesek skoraj podvojil.
S 343,1 milijona evrov je z naskokom najvrednejši nogometaš na svetu, še najbolj se mu je z 255,1 milijona evrov pripisane vrednosti približal Norvežan Erling Haaland.

Tretje mesto zaseda Kylian Mbappe, ki so ga v švicarskem Neuchatelu ocenili na 201,3 milijona evrov, njegov soigralec Jude Bellingham, ki je še lani kraljeval na vrhu lestvice, pa je s 153,1 milijona evrov padel na četrto mesto.
Najvrednejši nogometaši po oceni CIES
1. Lamine Yamal (Barcelona, Španija): 343,1 mio
2. Erling Haaland (Manchester City, Norveška): 255,1 mio
3. Kylian Mbappe (Real Madrid, Francija): 201,3 mio
4. Jude Bellingham (Real Madrid, Anglija): 153,1 mio
5. Michael Olise (Bayern München, Francija): 136,9 mio
6. Florian Wirtz (Liverpool, Nemčija): 135,8 mio
7. Desire Doué (Paris Saint-Germain, Francija): 134,6 mio
8. Joo Neves (Paris Saint-Germain, Portugalska): 130,6 mio
9. Arda Güler (Real Madrid, Turčija): 130,3 mio
10. Pedri (Barcelona, Španija): 130 mio
Med vratarji je na vrhu Gianluigi Donnarumma iz Manchester Cityja (81 milijonov evrov), med branilci pa je najvišje ocenjen Pau Cubarsi (110 milijonov evrov).


















































Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.