Lazio prek Iličićeve Atalante do svoje sedme pokalne lovorike

Rim, 15. 05. 2019 22.41 |

Nogometaši rimskega Lazia so na domačem Olimpicu v finalu italijanskega pokala z izidom 2 : 0 ugnali Atalanto našega reprezentanta Josipa Iličića. Junaka v vrstah sinjemodrih sta bila Sergej Milinković-Savić in Joaquin Correa.

To je skupno sedmi pokalni naslov za ugledni italijanski klub, ki si je s tem že zagotovil nastope v skupinskem delu Lige Evropa v prihodnji sezoni. Glede na to, da so Rimljani v državnem prvenstvu že pred časom zapravili vse možnosti za neposredno uvrstitev v Ligo prvakov, saj trenutno zasedajo šele 8. mesto na ligaški razpredelnici, je bilo slavje v pokalu nujno za ohranitev evropskih ambicij.

Čeprav se je finale odvijalo na domačem Olimpicu, Laziu večji del srečanja proti nepopustljivi in taktično disciplinirani zasedbi Atalante, za katero je slovenski reprezentant Josip Iličić znova odigral vseh 90 minut, ni veliko uspevalo. Vse do 82. minute, ko je srbski reprezentančni vezist Sergej Milinković-Savić po podaji s kota Lucasa Leive z glavo neubranljivo zadel zgornji desni kot gostujočih vrat. V izdihljajih tekme pa je nemočnega vratarja Atalante Pierluigija Gollinija po lepi individualni akciji premagal še Joaquin Correa za veliko slavje domačih.

Srbski reprezentant Sergej Milinković-Savić je k velikemu slavju Lazia prispeval pomemben zadetek v 82. minuti finalnega pokalnega obračuna proti Atalanti. FOTO: AP