Laziu primat na rimskem derbiju

Rim, 15. 01. 2021 22.43 |

T.Š., STA
0

Nogometaši Lazia so na uvodni tekmi 18. kroga italijanske lige v mestnem derbiju gostili mestnega tekmeca Romo in zmagali s 3:0. Z dvema goloma se je izkazal španski nogometaš v vrstah Lazia Luis Alberto.

Roma za zdaj ostaja na tretjem mestu lestvice Serie A, medtem ko se je Lazio vsaj začasno povzpel na sedmo mesto. Po prvem polčasu je bil izid 2:0 za gostitelje, Ciro Immobile je bil uspešen že v 14. minuti, Luis Alberto pa je povišal izid v 23. minuti. Zmago sinjemodrih je potrdil Španec v vrstah Lazi Alberto v 67. minuti. Immobile je dosegel že 12. gol v sezoni in je na drugem mestu na lestvici strelcev italijanskega prvestnva za Juventusovim Cristianom Ronaldom, ki  je zbral že 15 golov.

V soboto bodo na sporedu tri tekme, v nedeljo pa pet, ko bo Parma Jasmina Kurtića, za katerega se zanimajo pri Torinu, ki pa bi moral odšteti pet milijonov evrov odškodnine, gostovala pri Sassuolu, Atalanta Josipa Iličića in Genoa Mihe Zajca pa se bosta pomerili na medsebojni tekmi. V nedeljo zvečer bo še derbi med Interjem Samirja Handanovića in branilcem naslova Juventusom, vodilni Milan pa bo v ponedeljek gostoval v Cagliariju.

Luis Alberto je dosegel dva gola na derbiju.