Le Havre brez možnosti v Lillu, PSG ugnal Nantes

Ljubljana, 17. 02. 2024 22.59 |

STA, A.M.
1

Francoski nogometni prvoligaš Le Havre, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, je v 22. krogu domače lige gostoval pri favoriziranem Lillu in izgubil z 0:3. PSG je na gostovanju pri Nantesu slavil z 0:2.

Jonathan David in Nabil Bentaleb
Jonathan David in Nabil Bentaleb FOTO: AP

Lille je povedel v 14. minuti, ko je njegov najboljši strelec Jonathan David iz bližine dosegel svoj deveti gol sezone. Isti igralec je imel v končnici prvega dela še eno lepo priložnost, v 44. minuti pa je po lepi akciji in podaji Angela Gomesa za hrbet Le Havrove obrambe tudi zadel za 2:0. Le Havre je v prvem polčasu sprožil le dva strela, enega v okvir vrat.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Lille prišel do enajstmetrovke. To je v 49. minuti izvedel David, a je njegov strel vratar Le Havra Arthur Desmas obranil, toda Kanadčan je prišel do odbite žoge in se podpisal pod hat-trick. Le Havre je eno svojih lepših priložnosti zapravil v 81. minuti, ko je domači čuvaj mreže Lucas Chevalier obranil močan strel z roba kazenskega prostora.

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe FOTO: AP

Na obračunu med Nantesom in PSG-jem navijači v prvem polčasu niso videli zadetkov, so pa imeli domačini v izdihljajih prvega dela na voljo najstrožjo kazen, ki je Nicolas Pallois ni izkoristil. Parižane je v 60. minuti v vodstvo popeljal Lucas Hernandez, piko na i pa je v 78. minuti iz enajstmetrovke postavil Kylian Mbappe, ki je vse bližje odhodu iz francoske prestolnice.