Leipzig po novi zmagi le še dve točki za Bayernom

Berlin, 21. 02. 2021 20.11 |

V nemški nogometni ligi je Leipzig v gosteh zanesljivo premagal Hertho s 3:0 in se po 22. krogu približal vodilnemu Bayernu na le dve točki zaostanka. Bayer Leverkusen pa je igral le neodločeno 1:1 z Augsburgom.

Statistika tekme Hertha – RB Leipzig
Statistika tekme Hertha – RB Leipzig FOTO: Sofascore.com

Po 22. krogu se je vrh nemške lige spet zgostil, potem ko je imel pred nekaj krogi Bayern že precejšnjo prednost. Zdaj se je ta v le enem tednu stopila, Bavarci so namreč v zadnjih dveh tekmah dobili le točko, Leipzig pa šest. Na lestvici ima tako Bayern le še dve točki prednosti.

Leipzig je rutinsko izkoristil priložnost za zmanjšanje zaostanka po sobotnem porazu Bayerna s Frankfurtom (1:2). V Berlinu so pri letos slabši ekipi, Herthi, na koncu zmagali zanesljivo s 3:0. Tudi brez Kevina Kampla, ki ga ni bilo v postavi Leipziga, iz kluba so pred tekmo sporočili, da ga tako kot Dayota Upamecana ne bo na dvoboju zaradi težav s kolenom.

Leipzig je sicer zmago dokončno potrdil šele v zadnjih 20 minutah. Že v prvem polčasu je za vodstvo poskrbel Marcel Sabitzer, a sta tri točke nato dokončno priigrala šele Nordi Mukiele (71.) in Willi Orban (84.). Hertha pa se je sicer pogumno borila, a na koncu ni prišla niti do častnega gola.

Svoje priložnosti, da bi zmanjšal razliko do vodilnih, pa ni v celoti izkoristil Leverkusen. Pravzaprav so bili na koncu pri Bayerju s točko proti Augsburgu lahko kar zadovoljni, kazalo je namreč na poraz, potem ko je domače v vodstvo popeljal Florian Niederlechner že v peti minuti. A se je Leverkusen rešil v zadnji minuti, ko je žogo v mrežo spravil Edmond Tapsoba.

Na lestvici ima Bayern 49 točk, Leipzig 47, Wolfsburg in Eintracht Frankfurt po 42, Bayer Leverkusen 37, šesta Borussia Dortmund pa 36.