Lepzig zlahka do tretje zmage v sezoni, Borussia Dortmund do druge

Leipzig, 16. 09. 2023 17.38 |

V četrtem krogu nemške Bundeslige sta se RB Leipzig, za katerega sta zaigrala, a ne tudi zadela, Slovenca Kevin Kampl in Benjamin Šeško, ter Borussia Dortmund razveselila zmage. Rdeči biki so s 3:0 premagali Augsburg, črno-rumeni pa s 4:2 Freiburg.

Za vse tri zadetke in posledično zmago Leipziga so že v prvem polčasu poskrbeli Xavi Simons, Lois Openda in David Raum, biki pa so nato tekmo mirno pripeljali do konca. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je odigral celo tekmo, aktualni reprezentant Benjamin Šeško pa je v igro vstopil v 64. minuti, ko je zamenjal strelca drugega zadetka Opendo.

Lepizig je po uvodnem porazu zabeležil še tretjo zaporedno zmago, ki ga uvršča na tretje mesto na ligaški razpredelnici. Pred njim se s točko več nahajata le serijski prvak Bayern München ter Bayer Leverkusen, ki sta še neporažena.

Statistika tekme Leipzig - Augsburg
Statistika tekme Leipzig - Augsburg FOTO: Sofascore.com

Neporažena je tudi Borussia iz Dortmunda, ki je ob dveh remijih dosegla še drugo zmago v sezoni. Za tri točke se je namučila proti Freiburgu. Za hitro vodstvo je sicer poskrbel Mats Hummels, ob koncu prvega polčasa pa sta za preobrat domačih poskrbela Lucas Höler in Nicolas Höfler. Po uri igre je poravnal Donyell Malen, dve minuti pred iztekom rednega dela pa se je z drugim zadetkom na tekmi znova izkazal Hummels. Končnih 2:4 je v 92. minuti postavil Marco Reus.

Zmagal je tudi Hoffenheim, ki je s 3:1 premagal Köln, Stuttgart pa z enakim izidom Mainz. Wolfsburg je bil z 2:1 boljši od Uniona iz Berlina, Bochum in Eintracht iz Frankfurta pa sta na pozno popoldanski tekmi remizirala z 1:1.