Eintracht po preobratu izločil Benfico, Arsenal v Neaplju potrdil napredovanje

Neapelj/Frankfurt/Valencia/London, 18. 04. 2019 22.58 |

V ligi Evropa so bile odigrane povratne četrtfinalne tekme, ki so prinesle pravo poslastico v Frankurtu, kjer je domači Eintracht z zadetkoma Kostića in Rodeja izničil prednost favorizirane lizbonske Benfice s prve tekme ter napredoval med štiri najboljša moštva tega tekmovanja. V polfinale so se ob Nemcih uvrstili še londonska rivala Arsenal in Chelsea ter španska Valencia.

'Netopirji' so bili v španskem četrtfinalnem obračunu Lige Evropa premočni za Villareal že na prvi tekmi na njegovi zelenici, ki so jo dobili s 3:1. Na povratnem obračunu na Mestalli je bilo potrebno le potrditi napredovanje med štiri najboljša moštva tega tekmovanja.

Ob zmagi z 2:0 sta zadetka prispevala Alejandro Latorre že v 13. in Dani Parejo v 54. minuti. S skupnim izidom 5:1 je kot že rečeno v polfinale evropske lige napredovala Valencia, kjer jo čaka vroč obračun z londonskim Arsenalom. Slednji je po suvereni igri in domači zmagi nad Napolijem z 2:0 pred tednom dni tudi na povratni tekmi na stadionu San Paolo prikazal stabilno in preudarno igro. Edini zadetek na srečanju za skupno zmago 3:0 in napredovanje v polfinale je dosegel Alexandre Lacazette v 36. minuti.

Drugi londonski velikan Chelsea je velik del posla opravil že na prvi tekmi v Pragi, kjer je sicer slavil z minimalnih 1:0, na povratnem obračunu na Stamford Bridgeu pa je v pravi poplavi zadetkov slavil s 4:3. Za modre so bili uspešni dvakrat Pedro, Deli z avtogolom in Giroud, medtem ko sta za Pražane v polno merila prav tako dvakrat Ševčik in Souček

Alexandre Lacazette (na sliki levo) se veseli edinega zadetka na povratnem četrtfinalnem srečanju Lige Evropa na stadionu San Paolo v Neaplju. FOTO: AP

Najtesnejši četrtfinalni obračun smo spremljali med frankfurtskim Eintrachtom in Benfico, sicer krvnico v letošnji sezoni prerojenega zagrebškega Dinama, ki je na prvi tekmi v Lizboni slavila z lepo prednostjo dveh zadetkov (4:2). Toda dva dosežena zadetka v gosteh sta očitno odličnemu nemškemu predstavniku dala krila pred povratnim dvobojem, na katerem je s pomočjo bučne domače publike prikazal izvrstno predstavo ter z zadetkoma Filipa Kostića v 37. in Sebastiana Rodeja v 67. minuti izničil prednost Portugalcev za napredovanje v polfinale, kjer se bo pomeril z londonskim Chelseajem.

Liga Evropa, četrtfinale, povratne tekme, izidi:
Eintracht Frankfurt - Benfica 2:0 (1:0) / 2:4 (izid prve tekme)
Kostić 37., Rode 67.

Chelsea - Slavia Praga 4:3 (4:1) / 1:0 (izid prve tekme)
Pedro 5., 27., Deli 10./ag., Giroud 17.; Souček 26., Ševčik 51., 55.

Valencia - Villareal 2:0 (1:0) / 3:1 (izid prve tekme)
Latorre 13., Parejo 54.

Napoli - Arsenal 0:1 (0:1) / 0:2 (izid prve tekme)
Lacazette 36.

Polfinale, para:
Arsenal - Valencia

Eintracht Frankfurt - Chelsea

* - Prvi tekmi bosta odigrani 2., povratni pa 9. maja. Finale bo 29. istega meseca na Olimpijskem stadionu gostil Baku.