Črno-bela fantazija: Mura z veliko zmago do zmenka s slovitim PSV

Murska Sobota, 17. 09. 2020 22.07 |

STA, J.K.
8

Nogometaši murskosoboške Mure so v drugem krogu kvalifikacij za Ligo Evropa na domači zelenici premagali danski AGF iz Aarhusa in si zagotovili napredovanje (3:0) ter spopad z nizozemskim velikanom PSV Eindhovnom, ki bo na obračunu tretjega kroga prav tako obiskal Fazanerijo.

Muraši so se prebili v naslednji krog.
Muraši so se prebili v naslednji krog. FOTO: Aljoša Kravanja
Nogometni prenosi se na Kanal A in VOYO vračajo v torek, 22. septembra (ob 20.30), ko boste lahko na naših programih pospremili kvalifikacijski obračun Lige prvakov med izraelskim prvakom Maccabijem iz Tel Aviva in branilcem avstrijskega naslova Salzburgom. V sredo, 23. septembra, sledi spopad med belgijskim Gentom in kijevskim Dinamom s slovenskim reprezentantom Benjaminom Verbičem, v četrtek, 24. septembra, pa sledi osrednji dogodek tedna ‒ obračun za evropski superpokal med osvajalcem Lige prvakov Bayernom in Sevillo, ki je v minuli sezoni spet osvojila naslov v Ligi Evropa. Ne zamudite!

Potem ko je Mura v prvem kvalifikacijskem krogu zanesljivo odpravila Nomme Kalju, je tokrat gostila uglednejšega tekmeca, a svojo nalogo znova dobro opravila. Danskega predstavnika je izločila, potem ko je v vsakem polčasu dosegla po zadetek ter enega povsem ob koncu obračuna. Za nagrado je dobila nastop v tretjem krogu, v katerem bo prihodnji teden gostila sloviti PSV iz Eindhovna, 24-kratnega nizozemskega prvaka ter po enkrat zmagovalca Lige prvakov in pokala Uefa.

V prve pol ure so malenkost več pokazali Danci, ki so bili najnevarnejši v 21. minuti, ko je po poskusu Patricka Olsna z roba kazenskega prostora na golovi črti žogo z glavo odbil Jan Gorenc. Sobočani si v napadu niso priigrali resnejše priložnosti, zato pa so v 37. zadeli. Najprej je minuto pred tem svojo priložnost zapravil Kai Cipot, potem pa je z leve strani pred vrata podal Andrija Filipović, vtekel je Gorenc in žogo z nogo poslal pod prečko za 1:0.

V uvodu drugega polčasa so pričakovano Danci pritisnili, prišli do nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj natančni ali pa jih je domača obramba pravočasno blokirala. Pobudo so Sobočani povsem prepustili gostom in predvsem čakali na protinapade. Priložnost so dočakali v 72. minuti, ko je napako pri podaji lastnemu vratarju storil Niklas Backman, žogo je prestregel Kevin Žižek in zadel za 2:0. V 77. minuti so bili gosti spet zelo blizu zadetka, a je Žiga Kous na črti vrat preprečil veselje Patricku Mortensenu. Tudi zatem so Danci prišli do nekaj strelov, a posebej nevarni niso bili, tako da Matko Obradović ni imel resnih preizkušenj. Zato pa so v peti minuti sodniškega dodatka še enkrat udarili domači nogometaši, po novem protinapadu je na koncu atraktivno s peto zadel Amadej Maroša za veliko zmago Mure.