Sredi žalovanja v Neaplju zmaga Napolija nad Rijeko, več sreče za Dinamo in Zvezdo

Celovec, Neapelj, Gent, Lille, Molde, 26. 11. 2020 20.50 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
J.K., STA
0

Na četrtkovih tekmah četrtega kroga skupinskega dela Lige Evropa AC Milanu ni uspelo skočiti na vrh lestvice skupine H, kjer po remiju na medsebojnem obračunu v Franciji ostaja Lille (1:1). Velik korak k uvrstitvi v izločilne boje sta storila zagrebški Dinamo, ki je v gosteh visoko premagal avstrijski Wolfsberger (3:0), in beograjska Crvena zvezda, ki je slavila v Gentu (2:0). Rijeka slovenskega trenerja Simona Rožmana je bila prvi tekmec Napolija po smrti legendarnega Diega Maradone in na San Paolu ni uspela ubežati porazu (0:2).

Vardy (na fotografiji desno) je "lisjakom" prinesel napredovanje.
Vardy (na fotografiji desno) je "lisjakom" prinesel napredovanje. FOTO: AP

Napredovanje v izločilne boje sta si že zagotovila angleška Arsenal in Leicester City. Sploh "lisjaki" so imeli na gostovanju pri Bragi v skupini G precej dela in do točke (3:3) prišli šele v enem zadnjih napadov po zaslugi prvega zvezdnika in strelca kluba Jamieja Vardyja. Arsenal si je napredovanje v skupini B zagotovil z zmago na gostovanju pri Moldeju (3:0). Braga je proti Leicestru trikrat vodila, najprej v 4. minuti, ko je zadel Ali Elmusrati, nato pa po izenačenju Harveyja Barnesa v deveti minuti še po zaslugi Paulinha v 24. minuti. Leicester je v 79. minuti prek Luka Thomasa še drugič izenačil, ko pa je v 90. minuti zadel Fransergio, se je zdelo, da bo ekipi Brendana Rodgersa v tretjem "poskusu" zmanjkalo časa. Toda po podaji Marca Albrightona je za točko zadel Vardy in tako tlakoval pot Cityju v šestnajstino finala.

Arsenal je mrežo Moldeja načel v 50. minuti, ko je zadel Nicolas Pepe, že v enem naslednjih napadov pa je vodstvo "topničarjev" podvojil Reiss Nelson. Dober večer za Londončane je v 83. minuti s prvencem za člansko ekipo zaokrožil 19-letni Folarin Balogun. V skupini B je nato Rapid, Dejan Petrović zaradi poškodbe mišice ni igral, gostoval pri Dundalku in zmagal s 3:1. Za Avstrijce sta zadela Christoph Knasmullner in Ercan Kara, ki je bil uspešen dvakrat. Zdaj imata tako Rapid kot Molde po šest točk, medtem ko je Arsenal že v naslednjem krogu tekmovanja.

V skupini H ni še nič odločenega, potem ko sta se Lille in AC Milan razšla z remijem (1:1), praška Sparta pa je visoko ugnala glasgowski Celtic (4:1). Milan je brez Zlatana Ibrahimovića, ki si je poškodoval stegensko mišico,  povedel v prvem napadu drugega polčasa prek Samuja Castilleja, ki mu je podal Ante Rebić, a so Francozi  sredi polčasa uspel zasluženo izenačiti, končni izid je postavil Jonathan Bamba. Na lestvici z osmimi točkami še naprej vodi Lille, drugi je Milan (7), tretja Sparta (6) in četrti Celtic (1), ki ima kljub le eni točki še vedno teoretične možnosti za napredovanje.

Dinamo slavil v Celovcu, Zvezda v Gentu, Rijeka pa je ostala brez možnosti v žalujočem Neaplju
Zelo uspešen večer je tudi za obema velikanoma nekdanje skupne države: zagrebški Dinamo je v Celovcu brez pomoči slovenskega reprezentanta Petra Stojanovića, ki je obračun spremljal s klopi, visoko ugnal avstrijskega prvoligaša Wolfsberger (3:0). Po zadetku Lovra Majerja v 60. minuti sta po dveh podajah Arijana Ademija mrežo na stadionu Wörthersee zatresla še Bruno Petković in Luka Ivanušec. Dinamo je tako ubranil prvo mesto na lestvici skupine K, kjer ima zdaj osem točk, tri več kot drugouvrščeni Feyenoord in štiri več kot četrtkov nasprotnik Wolfsberger. Moskovski CSKA ima še točko manj, je pa uspel v četrtek na domači zelenici pri remiju zadržati Feyenoord (0:0).

Ben El Fardou je z dvema podajama za gol zaznamoval zmago Crvene zvezde na gostovanju pri Gentu (2:0).  Najprej je že v drugi minuti zaposlil Njegoša Petrovića, nato pa v 58. minuti še Nemanjo Milunovića. Hoffenheim je na vrhu lestvice s stoodstotnim izkupičkom ostal po zmagi proti Slovanu Libercu (2:0), ki je Nemcem že prinesla napredovanje v izločilne boje. Zvezda ima tri točke manj, le še teorija pa v igri za napredovanje ohranja Slovan, ki ima na "kontu" zmago in tri poraze. Belgijski prvak Gent, ki se je v začetku sezone celo potegoval za nastop v Ligi prvakov, je povsem pogorel in še čaka na prvo točko.

V skupini F je Rijeka, ki je bila še brez točke, gostovala v Neaplju in doživela še četrti poraz, kar jo je dokončno izločilo iz boja za napredovanje. Hrvati, ki jih vodi nekdanji trener Celja in Domžal Simon Rožman, so se znašli v zaostanku v 41. minuti po golu Mattea Politana, Hirving Lozano pa je v 75. minuti podvojil prednost Italijanov. Obračun je seveda minil skoraj povsem v znamenju smrti legende Napolija Diega Maradone, ki so mu tako kot na preostalih tekmah posvetili minuto molka. Igralci Napolija so na igrišče pritekli z dresi s številko 10 in priimki Maradona, pred tekmo pa je zaradi več sto bakel, ki so jih v okolici stadiona prižgali navijači, zelenico San Paola obdajala gosta dimna zavesa. AZ Alkmaar je na drugi tekmi v skupini gostil Real Sociedad in remiziral z 0:0. Omenjeni ekipi imata po sedem točk, Napoli pa dve več. Prav tako se je v izločilne boje prebila tudi Roma, ki je v skupini A zmagala v Cluju z 2:0.