Liga narodov: Sladka angleška zmaga v Sevilli

Sevilla, 15. 10. 2018 23.10 |

Obračun v evropski nogometni Ligi narodov je prinesel nasmeh na usta navijačev angleške vrste. Angleži so v gosteh na stadionu Benito Villamarin v Sevilli presenetili izbrano vrsto Španije ter se v ligi A veselili zmage s 3:2 in pomembnih treh točk. Španija je doživela prvi poraz, a še vedno vodi v skupini 4. Hrvaška je tretja.

Gareth Southgate se je veselil prestižne zmage na gostovanju v Španiji.
Gareth Southgate se je veselil prestižne zmage na gostovanju v Španiji. FOTO: AP

Trije levi so bili podjetnejši v prvem polčasu, čeprav so imeli Španci večjo posest žoge. Močno pomlajena zasedba Garetha Southgata ga je dobila s kar 3:0. Junak angleške vrste je bil Raheem Sterling, ki je dosegel svoja prva zadetka v zadnjih treh letih v dresu z reprezentančnim grbom. Najprej je bil uspešen v 16. in nato še v 38. minuti. Med strelce se je vpisal tudi Marcus Rashford v 30. minuti. Po prihodu iz slačilnice so Španci stopili na zelenico s ciljem popraviti izgubljeno. V 59. minuti je bil z zadetkom nagrajen Francisco Alcacer, Sergio Ramos pa je tik pred koncem, v sodnikovem dodatku, znižal na 2:3, a časa za preobrat je zmanjkalo. Nogometni statistiki so prišli do podatka, da je Španija prvič na najvišji tekmovalni ravni na domačih tleh prejela tri zadetke. Sicer pa je Anglija prvič po letu 1987 premagala Španijo na gostovanjih.

V ligi A je Islandija doma v Reykjaviku morala priznati premoč Švici z 1:2, za še tretji poraz v Ligi narodov. V ligi B je BiH v Sarajevu z goloma Edina Džeka premagala Severno Irsko z 2:0 za popoln izkupiček treh zmag. V ligi C sta se Estonija in Madžarska razšli z remijem 3:3, Finska pa je bila boljša od Grčije z 2:0. V ligi D sta se Belorusija in Moldavija razšli brez zadetka, vodilni Luksemburg pa je s 3:0 ugnal zadnjeuvrščeni San Marino.

Islandija - Švica 1:2 (0:0)
Finnbogasson 81.; Seferović 52., Lang 67.

Španija - Anglija 2:3 (0:3)
Paco Alcacer 58., Ramos 97.; Sterling 16., 38., Rashford 30.

BiH - Severna Irska 2:0 (1:0)