Kvalifikacije za LP: Dinamo in Zvezda doma remizirala, Verbič poražen v Belgiji

Zagreb, 06. 08. 2019 21.06 |

Začel se je tretji krog kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov. Polfinalisti iz lanske sezone, nogometaši Ajaxa so gostovali pri grškem prvaku PAOK-u in iztržili ugoden remi. Dinamo Zagreb doma ni uspel streti odpora žilavega Ferencvaroša, tudi Crvena Zvezda pa v Beogradu z danskim prvakom iz Kopenhagna več od remija ni zmogla.

Petar Stojanović je igral vso tekmo.
Petar Stojanović je igral vso tekmo. FOTO: AP

Dinamo Zagreb je v srečanje proti Ferencvarošu vstopil naravnost sanjsko, saj je po vsega sedmih minutah igre v polno po sijajni akciji meril nadarjeni Dani Olmo. V drugem delu pa so navijači na stadionu Maksimir doživeli hladen tuš, ko so gostje preko Davida Sigerja uspeli izenačiti. Madžarsko-hrvaški dvoboj bo tako odločen na povratnem srečanju, zmagovalec pa se bo udaril z boljšim od para Maribor - Rosenborg.

V Beogradu je Crvena Zvezda večji del tekme vodila in bila na igrišču boljši tekmec, a je Dancem v zaključku tekme uspelo priti do izenačenja, ko je mladi Jonas Wind v slogu največjih mojstrov izkoristil najstrožjo kazen. Za srbske prvake je že v prvem delu v polno meril junak nepozabne zmage proti Liverpoolu iz lanske sezone Milan Pavkov.

Nogometaši Ajaxa so proti Paoku povedli prvi. V deseti minuti je po veliki meri sreče zabil Hakim Ziyech. Domačini so do konca polčasa rezultat povsem obrnili, v polno sta merila Chuba Akpom in Leo Matos. Izid srečanja je v začetku drugega dela igre postavil Klaas-Jan Huntelaar, tudi ta zadetek pa so Nizozemci dosegli z obilico sreče.

Azerbajdžanski predstavnik Qarabag je na gostovanju pri ciprskem Apoelu prišel do zelo ugodnega izzida, saj je slavil z 2 : 1. Gostje so do 95. minute vodili celo z dvema zadetkoma prednosti, a je gol upanja za Ciprčane v samem zaključku tekme zabil Giorgos Merkis.

Poleg Petra Stojanovića je bil tokrat na delu tudi Benjamin Verbič, ki je z Dinamom iz Kijeva gostoval pri Club Bruggeu. Slovenski reprezentant je srečanje začel in na travnati zelenici preživel 64 minut. Edini zadetek na tekmi je v 37. minuti dosegel domači vezist Hans Vanaken, ki je izkoristil najstrožjo kazen. Dinamo tako na povratnem srečanju čaka sila zahtevna naloga, če še želi upati na Ligo prvakov.