Gorenc Stanković dosegel gol, Sturm pa vseeno visoko izgubil

Ljubljana, 30. 09. 2021 20.26 |

T.Š., STA
0

V Ligi Evropa je na sporedu 2. krog. Kar se tiče slovenskih nogometašev je graški Sturm izgubil domačo tekmo proti PSV-ju (1:4), čeprav je Jon Gorenc Stanković dosegel gol. Praznik rok je ostal tudi Miha Zajc, ki je s Fenerbahčejem gostil Olympiacos in izgubil (0:3).

Slovenski nogometni reprezentant Jon Gorenc Stanković je v 2. krogu Lige Evropa s svojim Sturmom v Gradcu gostil PSV. Čeprav se je Slovenec vpisal med strelce, pa je njegov klub doživel še drugi poraz, tokrat ga je nizozemski predstavnik ugnal s 4:1. V skupini B je Gorenc Stanković z glavo zadel v 55. minuti, ko je zmanjšal zaostanek na 1:2. Malce pred njim je gol za goste dosegel Eran Zahavi, ki je na svoji 14. evropski tekmi v dresu PSV prispeval deseti gol, ob tem pa ima še štiri podaje.

Derbi skupine med Realom Sociedadom in Monacom se je končal z 1:1. PSV in Monaco sta na vrhu skupine s po štirimi točkami.

V skupini D pa je igral še en slovenski reprezentant, Miha Zajc je s Fenerbahčejem gostil Olympiacos in izgubil z 0:3. Zajc je v igro vstopil v 70. minuti. Grki vodijo v skupini s šestimi točkami, drugi je Eintracht s štirimi, nove tri je slednji vpisal danes z zmago 1:0 v Antwerpnu.

Statistika Jona Gorenca Stankovića
Statistika Jona Gorenca Stankovića FOTO: Sofascore.com

Ferencvaros Mihe Blažiča, ta je igral celo tekmo, je v skupini G gostil Betis in izgubil z 1:3, še huje jo je skupil Celtic proti Bayerju Leverkusnu, slednji je namreč v gosteh slavil s 4:0. Betis in Bayer imata po šest točk.

V skupini H pa je dunajski Rapid Dejana Petroviča gostoval pri West Hamu. Favorizirani Londončani so zmagali z 2:0, Declan Rice in Mohamed Said Benrahma sta bila strelca. Visoko zmago v gosteh pa je vpisal zagrebški Dinamo, ki je s 3:0 slavil pri Genku. Bruno Petković je dvakrat zadel z bele pike. West Ham je na vrhu skupine z dvema zmagama, sledita Dinamo in Genk (3 točke), Dunajčani pa so še brez točke.