Liga Evropa

Arsenal odnesel celo kožo, Zvezda brez poraza izpadla proti Milanu, slovo Napolija in Leicestra

Pirej, 25. 02. 2021 21.13 |

Marko Gašparin
6

Nogometaši Arsenala so na povratni tekmi šestnajstine finala Lige Evropa s 3:2 premagali Benfico in si s skupnim izidom 4:3 zagotovili napredovanje v osmino finala. Poslovil pa se je Napoli, za katerega je bila kljub zmagi v Neaplju usodna španska Granada. Med 16 najboljšimi ekipami je tudi Ajax. V večernem obračunu je Crvena zvezda iztržila nov remi proti velikemu AC Milanu (1:1), a zaradi pravila gola v gosteh ostala brez napredovanja. Presenetljivo je izpade tudi Leicester City.

Statistika tekme Arsenal - Benfica
Statistika tekme Arsenal - Benfica FOTO: Sofascore.com

Nogometaši Arsenala so po zaostanku z 1:2 v Pireju le uspeli priti do popolnega preobrata proti Benfici in napredovanja v osmino finala Lige Evropa. Gol odločitve je v zaključku tekme zabil Pierre-Emerick Aubameyang. Potem ko se je prva tekma zaključila z remijem (1:1), je bilo jasno, da se v Pireju (Arsenal je domačo tekmo zaradi omejitev potovanj gostil v Grčiji) obeta vroča tekma. Topničarji so sicer začeli odlično: z golom Aubameyanga v 21. minuti. Diogo Goncalves je še pred iztekom polčasa izenačil na 1:1. Nato pa je sledil šok za Londončane: najprej je VAR razveljavil zadetek Aubameyanga, nato pa so Portugalci povedli z golom vezista Rafe Silve. Pred topničarji je bila izjemno zahtevna naloga, saj so za napredovanje v osmino finala potrebovali dva zadetka. A uspelo jim je: najprej je na 2:2 izenačil škotski branilec Kieran Tierney, nato pa je zmagoviti zadetek v 87. minuti tekme priskrbel Aubameyang.

Slovo Napolija
Posloviti pa se je moral velikan Napoli, za katerega je bila usodna Granada. Italijani so sicer na povratni tekmi na stadionu Diega Armanda Maradone v Neaplju sicer slavili z 2:1, a to ni bilo dovolj za napredovanje, saj je Granada prvo tekmo dobila z 2:0. Španci so se tako veselili napredovanja med 16 najboljših s skupnim izidom 3:2.

Statistika tekme Napoli - Granada
Statistika tekme Napoli - Granada FOTO: Sofascore.com

Ajax zanesljivo izločil zasedbo Lilla
Lille, ki tako dobro igra v francoski Ligue 1, kjer po 26 odigranih krogih zaseda prvo mesto, se je moral posloviti že na prvi stopnički izločilnih bojev. Usoden je bil Ajax, sicer polfinalist Lige prvakov iz sezone 2018/2019. Nizozemci so tako kot prvo tudi povratno tekmo v Amsterdamu dobili z izidom 2:1. Pod gola Ajax sta se podpisala Davy Klaassen in David Neres, edini zadetek za francosko zasedbo pa je dosegel Yusuf Yazici, ki je v gol pretvoril najstrožjo kazen. Nizozemci so napredovali s skupnim izidom 4:2.

Zvezda namučila sloviti AC Milan
Nogometaši Crvene zvezde so se morali posloviti od Lige Evropa, a svojo kožo so drago prodali. Po remiju v Beogradu (2:2) so tokrat remizirali tudi na slovitem San Siru (1:1). Še več: proti nasprotniku so skupno dosegli več golov iz igre (Milan kar dva iz enajstmetrovke), a ostali so brez napredovanja zaradi pravila gola v gosteh. Milan je namreč v Beogradu zadel dvakrat, Zvezda pa v Milanu le enkrat. Tokrat je Milančane v vodstvo v 9. minuti z bele točke popeljal Frenck Kessie, končnih 1:1 pa je že v 24. minuti postavil El Fardou Ben.

Napredovanja pa se je veselil zagrebški Dinamo, ta je še drugič ugnal nasprotnika iz Krasnodarja, tokrat so hrvaški nogometaši z 1:0 slavili v Zagrebu. Edini gol je že v 31. minuti tekme dosegel Mislav Oršić.