Liga Evropa

Kampl na kolena spravil Celtic, Dinamo Zagreb do preobrata v Trnavi, poraz Milana

Leipzig, 25. 10. 2018 20.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši RB Leipziga, pri katerih je Kevin Kampl igral do 84. minute, so v skupinskem delu Lige Evropa na domačem stadionu premagali zasedbo Celtica z 2:0. AC Milan je na San Siru presenetljivo klonil proti Betisu iz Seville (1:2). Dinamo Zagreb, pri katerem je Petar Stojanović odigral celoten obračun, do preobrata v Trnavi (2:1). Arsenal do zmage z 1:0 v Lizboni v drugem polčasu. Do zmage tudi Benjamin Verbič.

Nogometaši Leipziga so delo opravili že v prvem polčasu, ko so prevladovali na domači zelenici. Prvi zadetek v mrežo varovancev Brendana Rodgersa je zabil brazilski najstnik Matheus Cunha, drugega pa portugalski napadalec Bruma. V 41. minuti je lepo priložnost za zadetek imel tudi Kevin Kampl, a mu je vratar Celtica Craig Gordon strel uspel ubraniti. V drugem polčasu sta mreži mirovali in ostalo je pri zmagi domače zasedbe z 2:0. Kampl je igral do 84. minute. Zmaga je bila za Leipzig zelo pomembna v boju za vsaj drugo mesto, ki še pelje v izločilne boje. Salzburg je z zmago nad Rosenborgom (3:0) ostal na vrhu skupine B z devetimi točkami. Leipzig je z drugo zmago vknjižil šesto točko, Celtic ostaja pri treh, medtem ko Norvežani ostajajo brez točk.

Leipzig je delo opravil že v prvem polčasu.
Leipzig je delo opravil že v prvem polčasu. FOTO: AP

Arsenal je močno prevladoval na obračunu s Sportingom, nekdanjim klubom Cristiana Ronalda, v Lizboni. Ob sedmih strelih v okvir vrat je naposled pot v mrežo v 77. minuti le našel Danny Welbeck, domačini pa na celi tekmi niso sprožili niti enega samega strela v okvir topničarjev. Ti so na obračunu, ki ga je sodil slovenski sodnik Damir Skomina, prevladovali tudi v posesti žoge (62:38 %). To je bila še enajsta zaporedna zmaga za Arsenal, ki ga v tej sezoni vodi Unai Emery. Arsenal ima v skupini E zdaj devet točk, Sporting pa 6, sledi Vorskla Poltava s 3, Karabah pa ostaja brez točke.

Danny Welbeck
Danny Welbeck FOTO: AP

Do pomembne zmage je pred praznimi tribunami na Slovaškem prišel tudi Dinamo Zagreb, pri katerem je slovenski nogometaš Petar Stojanović odigral celotno tekmo. Domačini so vodili večji del tekme, in sicer jih je v vodstvo v 32. minuti povedel Iranec Ali Ghorbani. V drugem polčasu so Zagrebčani le našli recept za Slovake. Na 1:1 je je v 65. minuti izenačil Mario Gavranović, končnih 2:1 pa je dobrih deset minut kasneje postavil Mislav Orsić. Dinamo je tako vknjižil nove tri točke in je zdaj s tremi zaporednimi zmagami že pri devetih ter je tako zelo blizu napredovanja v izločilne boje. Prvi zasledovalec Fenerbahče ima štiri točke, Trnava ostaja pri treh, Anderlecht pa je z današnjim remijem proti Fenerbahčeju pri 1.

Betis šokiral Milančane na San Siru
AC Milan, ki je pretekli vikend izgubil derbi z milanskim Interjem v samem zaključku, je tokrat zelenico San Sira znova zapuščal sklonjenih glav. Za Milančane je bilo usodno enajstouvrščeno moštvo španske la Lige – Betis. Nogometaši iz Seville so povedli v 30. minuti prek Antonia Sanabrie, na 2:0 pa je v deseti minuti drugega polčasa povišal podajalec pri prvem zadetku Giovani Lo Celso. Končnih 1:2 je postavil domači napadalec, 20-letni Patrick Cutrone. Betis je z zmago skočil na vrh skupine F (7 točk), Milan je s točko manj drugi, Olympiakos jih ima štiri, Dudelange pa ostaja brez točk.

Giovani Lo Celso
Giovani Lo Celso FOTO: AP

Chelsea ni imel nobenih težav z Bate Borisovom, kreator zmage modrih (3:1) pa je bil s hat-trickom angleški vezist Ruben Loftus-Cheek. Mreža gostov iz Belorusije se je zatresel že v drugi minuti, ko je Loftus-Cheek izkoristil natančno podajo Davideja Zappacoste. V osmi minuti je na semaforju Stamford Bridgea pisalo že 2:0, ko je Loftus-Cheek izkoristil Willianovo podajo s kota. Tretji gol je 22-letni vezist zabil v 54. minuti, ko je natančno sprožil z roba kazenskega prostora. Častni zadetek za goste je v 79. minuti zabil Aleksej Rios, potem ko mu je s prostega strela podal Igor Staševič. Do prve zmage je prišel nekdanji trener Olimpije Marko Nikolić z MOL Vidi. Madžari so premagali PAOK v gosteh (2:0) in se vrnili v boj za drugo mesto skupine L, kjer bo bržkone Chelsea osvojil prvo mesto.

Ruben Loftus-Cheek
Ruben Loftus-Cheek FOTO: AP

Še bolj prepričljivo kot Chelsea je slavila Sevilla. Na domačem stadionu Ramona Sancheza Pizjuana so v tej sezoni zelo učinkoviti Andaluzijci povozili turško zasedbo Akhisar Genclik Spor (6:0). Turkom ne gre niti v domačem prvenstvu, saj so po devetih krogih na zadnjem, 18. mestu. Visoko so zmagali tudi nogometaši Villarreala, ki so na domači Ceramici s 5:0 premagali zasedbo Rapid Vienne. Z zmago so po dveh zaporednih remijih Španci prevzeli vodstvo v skupini G, potem ko sta škotski Rangers in Spartak Moskva remizirala (0:0).

Zmage se je razveselil še en slovenski reprezentant, in sicer je Benjamin Verbič (igral je do 74. minute) z Dinamom Kijev prišel do gostujoče zmage v Rennesu. Ukrajinci so slavili z 2:1 in se s peto osvojeno točko izenačili na vrhu skupine K z vodilno Astano.