Liga Evropa

Stojanovićev Dinamo ponižal Fenerbahče, Kampl izgubil proti nekdanjemu klubu

Ljubljana, 20. 09. 2018 21.29 |

Od četverice slovenskih nogometnih legionarjev, ki igrajo v letošnji sezoni lige Evropa, se je nekoliko presenetljive, a povsem zaslužene zmage, razveselil desni bočni branilec Petar Stojanović, ki je z zagrebškim Dinamom ponižal turški Fenerbahče s kar 4:1. Kevin Kampl je s svojim Leipzigom izgubil, Miha Mevlja pa je z Zenitom remiziral na gostovanju v Köbenhavnu.

Četrti slovenski predstavnik v ligi Evropa Benjamin Verbič, ki sicer uspešno brani barve kijevskega Dinama, je v 1. krogu v skupini K gostil vselej neugodno Astano iz Kazahstana. Čeprav je Ukrajincem dolgo časa kazalo zelo dobro, saj so vse do zadnje minute sodnikovega dodatka vodili z 2:1, so v 95. minuti prejeli naiven zadetek za končnih 2:2. Nekdanji član Celja je odigral celotno srečanje.

Do posebej sladke uvodne evropske zmage pa je z zagrebškim Dinamom prišel občasni slovenski reprezentančni desni bočni branilec Petar Stojanović, ki je s soigralci na polnem Maksimirju ponižal turškega velikana Fenerbahčeja s 4:1. vse je bilo bolj ali manj odločeno že v prvem polčasu, v katerem so zagrebški nogometaši dosegli dva zadetka. Glede na število priložnosti pa bi bila prednost modrih lahko še občutno višja.

Petar Stojanović (levo) se veseli zadetka odličnega Danija Olma.
Petar Stojanović (levo) se veseli zadetka odličnega Danija Olma. FOTO: AP

Sklonjenih glav pa je domačo zelenico v Leipzigu zapuščal Kevin Kampl, ki je s soigralci moral priznati premoč nekdanjemu klubu iz Salzburga, ki je bil boljši s končnim izidom 2:3. Zenit iz Sankt Peterburga, kjer si kruh služi reprezentančni osrednji branilec Miha Mevlja, je na zahtevnem gostovanju v Köbenhavnu prišel do dragocene točke.

Izpostaviti je potrebno še uvodne zmage nekaterih favoritov za končno slavje v tem tekmovanju - londonskega Arsenala, AC Milana, Celtica, Bayerja iz Leverkusna in lizbonskega Sportinga.

Liga Evropa, skupinski del, 1. krog, izidi:
- skupina A:
Ludogorec Razgrad - Bayer Leverkusen 2:3 (2:1)

AEK Larnaca - Zürich 0:1 (0:0)

- skupina B:
RB Leipzig - RB Salzburg 2:3 (0:2)
(Kevin Kampl je igral vseh 90 minut za Leipzig).

Celtic Glasgow - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)

- skupina C:
Slavia Praga - Girondins Bordeaux 1:0 (1:0)

Koebenhavn - Zenit Sankt Peterburg 1:1 (0:1)
(Miha Mevlja ni igral za Zenit).

- skupina D:
Spartak Trnava - Anderlecht 1:0 (0:0)

Dinamo Zagreb - Fenerbahče Istanbul 4:1 (2:0)
(Petar Stojanović je igral vseh 90 minut za Dinamo).

- skupina H:
Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)

Lazio Rim - Apollon Limasol 2:1 (1:0)

- skupina I:
Genk - Malmö 2:0 (1:0)

Bešiktaš Istanbul - Sarpsborg 08 3:1 (0:0)

- skupina J:
Sevilla - Standard Liege 5:1 (2:1)

Akhisar Belediyespor - Krasnodar 0:1 (0:1)

- skupina K:
Rennes - Jablonec 2:1 (1:0)

Dinamo Kijev - Astana 2:2 (2:1) (Benjamin Verbič je igral vseh 90 minut za Dinamo)