Mednarodno športno razsodišče (CAS) je primer vrnil Evropski nogometni zvezi (Uefa), ki mora najti ustreznejšo kazen za nepravilnosti pri večkratnemu evropskemu klubskemu prvaku.
AC Milan, ki je bil v svojih zlatih časih v lasti italijanskega milijarderja in nekdanjega italijanskega premierja Silvia Berlusconija, so aprila lani kupili kitajski vlagatelji za 740 milijonov evrov. Azijci so porabili kar 200 milijonov evrov za nakup novih igralcev in pri tem najeli posojilo od ameriškega investicijskega sklada, kar pa ni v skladu s finančnim "fair-playem".

Trener Milana Gennaro Gattuso je zelo zadovoljen z odločitvijo CAS-a: "Odločitev je poštena. Mi smo si na igrišču priborili nastop v evropski ligi in smo se nanjo že začeli pripravljati."
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.